Jak uświadomić sobie, czego potrzebujesz i co byś chciał zmienić? Wyobraź sobie, że zostało Ci tylko 6 miesięcy życia. Wiesz, że odejdziesz. Czy nadal byś robił to co robisz?

Ten tydzień miał być poświęcony 6 potrzebom psychologicznym, jednak współpraca z Pawłem Nazarukiem spowodowała przesunięcie tego tematu na następny tydzień. Dziś więc napiszę coś innego. Coś co może zmienić Twoje spojrzenie, na zawsze :).

Świadomość śmiertelności to potężne narzędzie motywujące. Uświadamia nam, że przyjdzie czas kiedy trzeba będzie wszystko zostawić. Pieniądze, ludzi, ich opinie na nasz temat i wszelkie kłopoty. Być może zostanie z nami jedynie to co przeżyliśmy.

Czy pracowałbyś tam gdzie pracujesz? Czy zadawałbyś się z osobami, z którym się zadajesz? Czy spędzałbyś wolny czas tak jak spędzasz? Czy odwiedziłbyś wreszcie miejsca, które chciałbyś odwiedzić? Czy przeczytałbyś książki, które chcesz przeczytać? Czy powiedziałbyś to co chcesz powiedzieć, ale ciągle wolisz przytakiwać?

Czy Twoje życie zmieniłoby się? Jeśli nie, to znaczy, że robisz coś dobrze. Kiedyś odejdziesz. Może za 100 lat, a może za 12 minut. Nie możesz być tego pewien. Często ludzie trzymają się starych, utartych schematów i sądzą, że zmiana oznacza duży problem. Chińczycy mawiają:

Nieważne, jak długo jechałeś złą drogą, zawsze możesz zawrócić.

Przynajmniej umrzesz bliżej właściwego celu.

Artykuł jest krótki, ale taki miał być. Poświęć przynajmniej 5 minut, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co byś zrobił, gdyby zostało Ci 6 miesięcy życia? Jesteś to sobie winien :).

PS. Zamiast zadać sobie to pytanie raz, zadawaj je sobie regularnie, np. co miesiąc. Myślę, że odpowiedź nakieruje Twoje myślenie na to co ważne i pierdoły przestaną mieć znaczenie.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip