McDonald’s, Angry Birds, kina i inne biznesy. Poznaj ich faktyczne źródło dochodu!

Świat biznesu różni się od szkoły. Nie ma w nim prostych zasad pod tytułem ucz się, dostawaj dobre oceny i bądź grzeczny, aby odnieść sukces. Jest skomplikowany, wymagający niezłego kombinowania, odwagi. Przedstawię Ci więc kilka znanych biznesów, które wypracowały sobie efektywne sposoby zarabiania. Co ciekawe, sposoby te nie są tym co mogłoby się wydawać.

McDonald’s – sprzedaż fast foodów, to nikłe źródło zarobku w porównaniu z opłatami franczyzowymi i czynszem, za możliwość sprzedaży jedzenia, pod znakiem tej marki.

Kina – źródło ich dochodu najprawdopodobniej znasz. Jeśli nie, to za chwilę dowiesz się, a nie są to seanse filmowe. Kina zarabiają również w dużej części na sprzedaży barowej (popcorn, cola itp.). Źródłem dochodów są również wyświetlane reklamy czy organizowanie konferencji.

Dealer samochodowy – sprzedaż samochodu to jedno, ale to sprzedaż części zamiennych, serwisu, ubezpieczeń, kredytów, przedłużeń gwarancji stanowi prawdziwe źródło dochodu.

Producenci drukarek – wypuszczają małe opakowania kartridżów, które należy często uzupełniać. Daje to bardziej stabilny i regularny przypływ gotówki.

Stacje benzynowe – prawdziwy zysk czerpią ze sprzedaży przekąsek, okularów słonecznych itp. Nawet do 75 procent!

Angry Birds – firma, która odpowiada za stworzenie tejże popularnej gry, posiada kilka ciekawych źródeł zarobku. Są nimi sprzedaż samej gry, mikropłatności z nią związane oraz wyświetlanie miniaturowych reklam. Ogromne pieniądze wpływają do firmy również z udzielania licencji innym firmom, zezwalających na produkcję zabawek i ubrań z podobiznami wściekłych ptaków.

Sport – to także niezły biznes. Jest popularny, reklamowany, budzi emocje – idealny, aby zarabiać na nim. Jeśli chodzi o słynnych sportowców, to niewielką część ich dochodów stanowią nagrody za wygrane turnieje i zawody. Prawdziwe pieniądze pojawiają się przy współpracy z firmami takimi jak NIKE, EA Sports i innymi, które reklamują swoje produkty przy współpracy z gwiazdami.

To ciekawe jak ludzie i przedsiębiorstwa potrafią działać ze sobą oraz wynosić wspólne korzyści. Czerpią zyski ze źródeł, które jak się okazuje nie są takie oczywiste. Świadczy to o wielkiej umiejętności wyciskania ze swojego biznesu ile tylko się da. To świetna lekcja szukania rozwiązań i myślenia poza schematami.

Źródło informacji: http://www.biztok.pl

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip