Jak obrać nowy i trwały kierunek?

Życie większości ludzi jest ok. Nie jest cudowne, nie jest wielkie. Przynajmniej nie dla nich. Sądzą, że życie jest w porządku, ok, mogło być gorzej. Istnieje natomiast grupa ludzi, którzy nie pozwalają na taki stan rzeczy. Są osoby, które w pewnym momencie uświadomiły sobie, że dłużej tak być nie może. Nigdy więcej. W jednej chwili podejmują decyzję o zmianie tego, czego nie mogą już dłużej znosić. Zmieniają kierunek istnienia.

Jim Rohn na swoich wykładach mawiał o czterech głównych elementach, które mają wpływ na to, że ludzie decydują się na zmianę. Podczas seminarium, które zatytułował: The Day That Turns Your Life Around, wspomina, że taka zmiana może być dramatyczna, ale czasem zachodzi cicho i spokojnie, w czyimś sercu. Cechą życiowego przemienienia, jest fakt, iż zachodzi ona tylko raz. Raz na zawsze.

Pierwszym czynnikiem, który sprawia, że ludzie dokonują przemiany jest wstręt. Tony Robbins w swoim audiobooku Get The Edge wspomina: get disturbed! Zaniepokój się. Zobacz rzeczy takimi jakie są. Jeśli jesteś spłukany, powiedz sobie – jestem spłukany! Zdenerwuj się na swoją obecną sytuację, nie akceptuj tego co Ci się nie podoba i co chcesz zmienić. Poczuj wstręt do tego. Jest to bardzo negatywna emocja, ale może mieć pozytywny wpływ na życie. Powiedz do siebie: mam tego dosyć! Jak ważny może być dzień, w którym krzykniesz: nigdy więcej!

Jim Rohn wspominał o historii pewnej kobiety sukcesu, którą miał okazję spotkać. Była wiceprezesem pewnej firmy i zarabiała ogromne pieniądze. Jim zapytał więc, jak się tu dostała, jak osiągnęła swój sukces. Dowiedział się, że wiele lat temu, gdy kobieta ta była młodą matką, pewnego dnia poprosiła swojego męża o 10 dolarów. Usłyszała od niego po co!? Przed końcem dnia zdecydowała, że nigdy więcej nie poprosi go o pieniądze. Zaczęła uczyć się o sukcesie, o pieniądzach, zaczęła chodzić na zajęcia i kursy. Dotrzymała danej sobie obietnicy.

Tak więc dotknięcie emocjonalnego dna, ma wielką moc. Gdy dodasz do tej decyzji jakieś działanie, nawet symboliczne, możesz przeżyć katharsis. Weź młot i rozwal upokarzające auto, którym jeździsz! Weź wszystkie słodycze ze swojej szuflady i spuść je w toalecie! Weź aparat i zrób zdjęcie obskurnego mieszkania w którym się dusisz. Podejmij decyzję nigdy więcej. Postaraj się zachować coś z tego dramatycznego momentu. Zachowaj zdjęcia, auto itp. Niech przypomina Ci jaki masz cel. Gdy już będziesz na szczycie i ktoś zapyta Cie jak to zrobiłeś, będziesz mógł pokazać tej osobie swój symbol i zainspirować ją swoją historią.

Potężną moc ma w sobie decyzja. Oczywiście idzie w parze ze wstrętem. Nie zostajesz zmuszony i nikt nie mówi Ci co masz zrobić. To Ty sam DECYDUJESZ, że ten element Twojego życia ma się zmienić. Decydujesz, że rzucasz palenie. Może właśnie siedzisz na fotelu w którym ledwo się mieścisz. Podejmij decyzję teraz i na zawsze, nigdy więcej.

Nie zawsze musimy sięgnąć dna, aby się odbić. Czasem pragnienie czegoś, jest tak silnie, że przyciąga nas do sukcesu, do osiągnięcia marzeń i celów. Zapewne przeżyłeś sytuację, w której zostałeś zainspirowany czymś, coś poruszyło Cię tak mocno, że postanowiłeś coś zmienić, coś osiągnąć, coś zdobyć. Dlatego tak ważne jest być otwartym na doświadczenia. Nie unikaj ich. Nigdy nie wiesz, które z nich dokona w Tobie wielkiej, pozytywnej zmiany. Nie buduj wokół siebie murów, które powstrzymują rozczarowanie lub radość. Zburz je i otwórz się na doświadczenia. Niech uczą Cię.

O zmianie życia jest łatwo myśleć na początku. Jesteś pełen emocji, entuzjazmu i łatwo jest wytrwać. Potem to częściowo przeminie, dlatego bardzo ważne jest obiecać sobie, że nigdy się nie poddasz. Cokolwiek by się nie działo, próbuj dalej. Ile razy przegrasz i poniesiesz porażkę, zmień podejście, wyciągnij wnioski i próbuj dalej. Moc niszczenia ma słaba wola, brak wiary i poddanie się. Jak myślisz, ile czasu dziecko powinno uczyć się chodzić? Rok? Dwa? Trzy? Czy potem, jeśli mu się nie uda, powinno dać sobie spokój? Nie! Absolutnie nie! Powinno próbować tak długo, aż nauczy się. Obiecaj więc sobie, że będziesz działał i edukował się, dopóki nie osiągniesz celów.

Zapamiętaj sobie, że gdy zapłacisz cenę wytrwałości, konsekwencji i ambicji, życie odsłoni przed Tobą swoje najcenniejsze skarby. Dlatego nie warto akceptować nic poniżej własnych marzeń i pragnień.

Zachęcam do zalajkowania tego artykułu oraz podzielenia się nim ze znajomymi.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip