Jak zostać najsilniejszą wersją samego siebie?

Musisz zrozumieć podstawową rzecz jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne. Kiedy ćwiczysz, męczysz się, nie tylko Twoje ciało pracuje. Kiedy trenujesz, trenuje również Twój umysł, trenuje także Twój duch. Podnoszenie ciężarów to nie tylko podnoszenie ciężarów. Bieganie to nie tylko bieganie. To proces, który Cię transformuje i sprawia, że stajesz się silniejsza wersją siebie samego.

Nigdy nie patrz na ćwiczenia inaczej. Zawsze kiedy brak Ci motywacji, nie chce Ci się, albo kiedy myślisz, że może akurat dziś sobie odpuścisz, pamiętaj, że nie odpuszcza Twoje ciało. Odpuszcza również Twój duch i umysł, ale kiedy znajdziesz w sobie iskrę, siłę i zmusisz się do ćwiczeń i treningu, wtedy stajesz się silniejszy. Nabierzesz szacunku do siebie jako pana sytuacji, a nie kogoś kim żądzą niechciane emocje.

Istnieje pewien próg, którego ludzie nie potrafią zrozumieć i dostrzec. Kiedy przechodzisz przez niego, to jakbyś opanowywał fortecę, w której znajdują się nieocenione skarby. Natychmiast zmienisz się w innego człowieka. Zostaniesz typem osoby, którą ludzie potrafią dostrzec w tłumie, potrafią wyczuć i docenić. Ludzie rozpoznają, że znalazłeś w sobie nowy rodzaj siły.

Nie podchodź do treningu tylko jako ćwiczeń fizycznych, ale patrz na niego duchowej perspektywy. Siłę, która kryje się za tym magicznym progiem, która natychmiast zmieni Ciebie, możesz odnaleźć tylko w jednym miejscu. Jest jedna okazja w każdym Twoim treningu, która pozwoli Ci przełamać barierę. Znajduje się w ostatnim powtórzeniu, ostatniej sekundzie treningu, wtedy gdy ciało mówi stop. W tym właśnie momencie Twój duch i umysł muszą dać z siebie wszystko, a ciało dopasuje się. Przekroczenie tej granicy da Ci poczucie nowego Ciebie i sprawia, że stajesz się silniejszy, nie tylko fizycznie, ale w każdym aspekcie Twojego istnienia.

Wszystkie ćwiczenia prowadzą to tego jednego momentu, są rozgrzewką przed najważniejszym. W ostatnim powtórzeniu rodzą się mistrzowie i odkrywana jest prawdziwa siła. Każdy potrafi ćwiczyć, ale ile osób potrafi przełamać barierę gdy ciało mówi stop? Gdy mówi nie dam rady? Pomimo, że jeden element Twojej osoby poddał się, umysł i duch muszą nadrobić. Tylko wtedy odkrywasz wytrwałość, która tkwi w Tobie i która odróżni Cię od reszty.

To ostatnie powtórzenie można nazwać transcendentalnym. Dokonujesz go pomimo fizycznego wyczerpania, a Twoim celem jest zyskanie umysłowej i duchowej siły.

Właśnie tak należy patrzeć na każdy trening.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip