Jak słynny guru jakości wspiera tego bloga?

William Edwards Deming to amerykański statystyk żyjący w XX wieku, specjalista w dziedzinie kontroli jakości. W 1950 roku został wezwany do powojennej Japonii przez generała MacArthura, w celu pomocy przy odnowieniu zniszczonego wojną przemysłu. W sposób metodyczny przekazywał japońskim inżynierom i menedżerom swoją wiedzę na temat całościowej kontroli jakości. Nie były to zasady dotyczące jakiegoś konkretnego produktu. Była to wiedza bardziej ogólna, ale konkretna. Do dziś jego wskazówki stanowią fundament decyzji podejmowanych w każdej wielonarodowej japońskiej korporacji.

Podstawową regułą jest ciągłe zaangażowanie, chęć ciągłego podnoszenia jakości firmy i produktu, udoskonalanie ich na co dzień. Deming zmienił podejście przedsiębiorców postulując aby zamiast zastanawiać się jak zwiększyć obroty przy obniżeniu kosztów myśleć o tym jak podnieść jakość produktów przy zachowaniu obecnych kosztów. Rozumiał, że nawet małe ale częste i konsekwentne zmiany pozwalają, w dłuższej perspektywie, osiągnąć wysoką pozycję na rynku. Deming nauczył ludzi, że jakość jest zawsze tańsza. W tamtych czasach wierzono w coś całkiem przeciwnego. Sądzono, że powyżej pewnej jakości, koszty wymykają się z pod kontroli.

Po co ja o tym piszę? Bo gdyby W. E. Deming jeszcze żył i odwiedziłby mojego bloga zapewne zapytałby mnie czy dokonuję ciągłych ulepszeń? oraz jeśli tak, to gdzie u licha są komentarze?

Historia tego człowieka wspiera wszystkie drobne zmiany jakich podejmuję się na tym blogu. Wierzę głęboko, że jeśli myślimy o czymś na poważnie to ciągle i konsekwentnie musimy to ulepszać. W ostatnim czasie wprowadziłem boczne menu, które pojawia się po najechaniu myszką na odpowiedni element. Dodałem ikonkę, która przeniesie Cię na moje konto na bloglovin.com. Potem zdecydowałem się na rozpoczęcie programu partnerskiego z wydawnictwem Złote Myśli.

Teraz przyszedł czas na kolejną, tym razem większą zmianę. Ponieważ zrozumiałem, że budowanie więzi ze swoimi czytelnikami, danie im możliwości zadawania pytań i dyskusji ze mną, jest bardzo ważne, podjąłem decyzję o wprowadzeniu systemu komentarzy na blogu.

Zachęcam Cię do komentowania, zadawania mi pytań, wyrażania własnej opinii lub po prostu przywitania się ze mną i innymi czytelnikami. Skoro czytasz moje artykuły to znaczy, że masz podobne zainteresowania do moich i innych czytelników. Traktuję Cię poważnie i liczę się z Twoim zdaniem. Oczekuję, że Twoje przyszłe komentarze będą zgodne z podstawowymi zasadami grzeczności.

W przyszłości możesz spodziewać się kolejnych zmian. Ten blog jest czymś co dzielę z Tobą, w związku z tym zachęcam Cię do podsuwania mi pomysłów. Mogą one dotyczyć czegokolwiek – wyglądu, zmian technicznych, pomysłów na artykuły. Swoje sugestie możesz pisać w komentarzach lub wysyłać na mojego maila, którego znajdziesz w stopce (przycisk Kontakt).

Na dziś to wszystko. Nie chciałem dodać suchego posta z informacją od dziś możesz komentować. Chciałem poinformować Cię co mną kieruję, a jednocześnie podzielić się z Tobą ciekawą historią. Jeśli jesteś chcesz wiedzieć więcej to 14 zasad doskonałej jakości i prowadzenia przedsiębiorstwa, które stworzył Deming znajdziesz tutaj.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip