Na co masz ochotę? Co naprawdę sprawi, że docenisz swoje życie? Stop! Nie myśl o tym. Nie ma to znaczenia, bo i tak za chwilę wymyślisz 1 000 000 powodów, dla których nie zrobisz właśnie tej jednej rzeczy. W artykule spróbuje Cię jednak przekabacić, abyś to wreszcie zrobił!

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś, co przyprawiło Cię o uśmiech na twarzy? Sprawiło, że stwierdziłeś o to właśnie chodzi w życiu? Odświeżyło Twój umysł i duszę?

Mam nadzieję, że niedawno. Chcę zaproponować Ci naprawdę proste i przyjemne ćwiczenie, które przyzwyczai Cię do robienia czegoś wartościowego regularnie.

Może od jakiegoś czasu chcesz spotkać się ze znajomymi i szczerze pogadać? Może chcesz poimprezować? Może myślisz o długim spacerze? Poćwiczeniu trochę? Być może chcesz spędzić fajny czas z rodziną? Może chcesz wreszcie przeczytać książkę, która kurzy się na półce od miesięcy? Może chcesz odwiedzić jakieś miejsce?

Jedyny haczyk to pieniądze. Twoja rzecz, musi kosztować mniej niż 20 zł. Chodzi o to, aby pieniądze przestały być wymówką oraz o to, aby nauczyć się cieszyć z życia bez ich wydawania.

Czas nadszedł teraz

Krok 1. Zastanów się dobrze i wypisz 3 marzenia, które jesteś w stanie zrealizować ciągu najbliższych 14 dni, pod warunkiem, że będzie Cię to kosztować nie więcej niż 20 zł. Bądź bardzo konkretny w swoim opisie.

Krok 2. Zaznacz to marzenie, które da Ci najwięcej radości i będzie relatywnie łatwe do wykonania.

Krok 3. Wyznacz konkretny dzień i godzinę kiedy będziesz mógł zrealizować tę jedną rzecz. Na wszelkie możliwe sposoby się zobowiąż: powiedz komu, kto Ci nie pozwoli się wycofać, zapisz w kalendarzu, w telefonie, przygotuj się na to, że nikt Ci tego momentu nie może odebrać, choćby bardzo chciał!

Krok 4. Przeżyj to wreszcie! Wyluzuj, oderwij się i daj sobie możliwość pełnego przeżycia tego wydarzenia. Zrób zdjęcie i doceń fakt, że wreszcie zrobiłeś TĘ rzecz.

A za dwa tygodnie

Za dwa tygodnie wróć do tego artykułu i po pierwsze napisz w komentarzu jak było :), a po drugie wyznacz sobie kolejne marzenie, za kolejne 20 zł! To naprawdę nie wiele. 2 razy w miesiącu zobowiąż się do zrobienia czegoś wyjątkowego dla siebie.

Zalajkuj artykuł i namów znajomych na zrobienie ćwiczenia :). Może warto zrobić je wspólnie?

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip