Dlaczego dr House dobrze rozumiał słowa Napoleona?

Oglądałem kiedyś odcinek dr House, w którym pewien mężczyzna uratował kobietę. Stał się bohaterem na pewien czas. Gazety pisały o nim i jego historia pojawiała się we wszystkich wiadomościach. Sam facet prowadził kiepskie życie osobiste, nie był wzorem do naśladowania. Znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i podjął się heroicznego czynu. To trzeba mu przyznać.

Kiedy dookoła huczało o nim, jakim wielkim bohaterem jest, facet zaczął w to wierzyć. Postanowił, że poprawi się, że naprawi popsute relacje z innymi. Oczywiście wszyscy lekarze kibicowali mu i cieszyli się z takiej zmiany wewnętrznej. Wszyscy lekarze poza dr Housem. Dlaczego? Uważam, że House dobrze wiedział to, że prędzej czy później ten zapał opadnie i gość wróci do starych nawyków.

Jeśli poważna zmiana zachodzi dlatego, że wszyscy dookoła wierzą w Ciebie, nic z tego nie będzie. Dlaczego? A co jak wszyscy zaczną wątpić w Ciebie? Też w to uwierzysz?

Chęć zmiany musi wyjść z twojego wnętrza. Ty musisz chcieć tego dokonać. To właśnie Ty musisz wierzyć, że jesteś w stanie. Człowiek, który wierzy w siebie gdy wszyscy inni wątpią to właśnie ten człowiek, który podbija świat.

Nigdy nie daj się ponieść opinii tłumu, bo jest zdradziecka. Jeśli wszyscy Ci mówią jaki wspaniały jesteś, nie wierz im! Jeśli wszyscy mówią Ci, jaki to beznadziejny jesteś, także im nie wierz! To sobie musisz uwierzyć, to Ty musisz spojrzeć jaki jesteś. Musisz zdecydować jakie będą Twoje przekonania i jaki chcesz być. Wszystko inne może być fałszywą drogą donikąd.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip