Oto najważniejsza rzecz, którą na ten temat przeczytasz.

Nie ważne czy chodzi o związek, studia, pracę, biznes albo inną sprawę którą rozpoczynasz. Jeśli jesteś podekscytowany początkiem czegoś nowego w swoim życiu, to możesz być pewien, że przyjdzie czas, w którym to znienawidzisz.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które kiedykolwiek zrozumiałem, było pojęcie koła życia. Odnosi się dosłownie do wszystkiego. Na początku jest radość i ekscytacja, potem zawsze przychodzi złość, poczucie bezsensu, brak chęci. I tu zatacza się wspomniane koło, bo za każdym razem uczucie pasji i ekscytacji powraca. Sytuacja powtarza się w nieskończoność i najważniejsza jest umiejętność dostrzeżenia tego.

Większość ludzi nie rozumie tej prostej idei i za każdym razem kiedy mają przez dłuższy czas czegoś dosyć, rezygnują. Za każdym razem po zimie przychodzi wiosna, a potem lato. Nieubłaganie również po lecie przyjdzie jesień i zima. To takie proste.

Każdy sukces poprzedza porażkę, a każda porażka sukces. Tylko ludzie, wystarczająco wytrwali widzą tę mądrość w swoich życiach. Metafora pór roku czy koła życia, odnosi się tak samo do miłości, biznesu, a nawet inwestowania. Długie lata pokazują, że po kryzysach przychodzą rozkwity. Z tej mądrości skorzystał np. sir John Templeton, jeden z najbogatszych ludzi świata, który pracując zdołał zaoszczędzić połowę swojej pensji każdego miesiąca, po czym zainwestował wszystko w rynki, które po wojnie upadły. Oczywiście swoje aktywa kupił bardzo tanio. Kiedy więc nadeszło lato jego zysk z inwestycji eksplodował. Rozumiał, że nic nie trwa wiecznie. Dorobił się on więc w bardzo trudnych czasach w których wszyscy ogarnięci byli strachem.

Kiedy zaczynałem prowadzić tego bloga, miałem miliony pomysłów na artykuły i ciągłą chęć pisania. Po kilku tygodniach nadszedł pierwszy kryzys. Miałem masę innych rzeczy do zrobienia, zero chęci i inspiracji na posty. Czy przejąłem się tym? Czy chciałem zrezygnować? Nic z tych rzeczy. Spodziewałem się, że tak będzie. Stan ten utrzymał się przez kilka kolejnych tygodni po czym znikł bez śladu. Znów czułem pasję i radość z pisania. Tego także się spodziewałem.

Cieszę się, że czytasz ten artykuł i że mogę się tym z Tobą podzielić. Samo zrozumienie faktu, że nie jesteśmy i nie będziemy ciągle czuć się tak samo, że będziemy chcieli zrezygnować z tego, bez czego teraz nie możemy żyć, jest wyzwalające. Jeśli wytrwasz to gwarantuje Ci, że uczucie pasji, miłości i radości powróci. Kiedy to nastąpi będziesz mądrzejszy i dojrzalszy. Będziesz patrzył bardziej doświadczonym okiem na to co masz. Bardziej to docenisz.

Nie rezygnuj tylko dlatego, że coś nie smakuje tak dobrze jak na początku. Podejmij decyzję, że wytrwasz jakiś dany okres czasu (np. rok), chodź by nie wiem co. Wtedy niezależnie od własnych uczuć,przebrniesz przez wszystkie pory roku i przekonasz się, że brak początkowego zapału, nie jest dobrym powodem żeby przestać. Zobaczysz w jaki wyjątkowy sposób docenisz to, że przetrwałeś trudny okres i poczujesz jeszcze bardziej intensywną radość z tego co robisz.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip