Zdrową obsesję.

Tiger Woods miał obsesję na punkcie wygrywania. Jimi Hendrix miał obsesję na punkcie wydobywania nowych dźwięków z gitary. John D. Rockefeller posiadał obsesję na punkcie zarabiania pieniędzy.

W wieku 15 lat uprawiałem freestyle bronią białą o nazwie nunchaku. Być może kojarzysz ją z filmów z Brucem Lee. Miałem obsesję na tym punkcie. Gdziekolwiek się nie ruszyłem, myślałem wyłącznie o tym. Non stop w swoich myślach ćwiczyłem i wymyślałem kolejne układy. Każdego dnia, trenowałem po kilka godzin i nie przestawałem, dopóki wszystko zrobiłem idealnie. Byłem naprawdę dobry w tym. Do dziś wiem, gdy patrzę na profesjonalistów, że reprezentowałem ogromnie wysoki poziom.

W wieku 18 lat, postanowiłem nauczyć się grać na gitarze. Kilku moich znajomych, uczyło się od dziecka, więc postanowiłem sobie, że muszę ich szybko doścignąć. Znów popadłem w obsesję. Każdego dnia, w każdej wolnej chwili ćwiczyłem grę. Myślałem tylko o tym, odtwarzałem sobie utwory muzyczne w myślach. Interesowałem się tylko tym. W ciągu miesiąca zrobiłem ogromny postęp. W ciągu kilku miesięcy potrafiłem zagrać utwory, które wprawiały w zdumienie moich znajomych. Nauczyłem się szybko podstaw, potem bardziej zaawansowanych technik. Bez problemu po kilku dobrych miesiącach doścignąłem wszystkich kolegów, którzy uczyli się grać od lat.

Życie jest trudne. Zarabianie pieniędzy jest trudne. Stworzenie pięknego, szczęśliwego życia jest trudne.

Bycie rozproszonym jest łatwe. Odpowiedź jest więc prosta:

obsesja

Jeśli ją masz, zawsze jesteś skupiony na celu. Non stop rozwijasz się i ćwiczysz. Obsesja pomoże Ci przejść przez proces uczenia się, nie dawania sobie rady, upadania. Pomoże zmienić Ci porażkę w dobrą zabawę i pojedynek z samym sobą. Prawdziwa pasja, to właśnie zdrowy rodzaj obsesji. Każdy kto chce odnieść w czymś sukces, musi mieć właśnie ten rodzaj obsesji w sobie.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip