Poznaj więc konkretne sposoby bogacenia się.

Dziś trzecia i ostatnia część z serii postów, które mają na celu przedstawienie Ci, konkretnych sposobów zdobywania pieniędzy. W poprzednich częściach, poznaliśmy kilka rodzajów budowania dochodu pasywnego: odsetki z konta oszczędnościowego lub lokaty, pieniądze z praw autorskich, sposoby związane z prowadzeniem firmy, przychód generowany przez serwis internetowy lub blog, z energii odnawialnej oraz wynajmu nieruchomości. Jeżeli nie zapoznałeś się z nimi jeszcze, to zachęcam Cię do tego zanim zaczniesz kontynuować czytanie. Część pierwszą znajdziesz tutaj, a drugą tutaj.

Kolejnym źródłem dochodu pasywnego, może być udzielanie prywatnych pożyczek. Działa to na prostej zasadzie, pożyczasz pieniądze, a Twój pożyczkobiorca spłaca Ci je wraz z odsetkami. Oczywiście pojawia się tu kwestia bycia oszukanym. Jeśli pożyczysz zaufanej osobie, to możesz mieć spokojną głowę. Zdarzają się natomiast ludzie, którzy zechcą Cię oszukać. Musisz mieć to na uwadze oraz przemyśleć jak poradzisz sobie z takimi sytuacjami.

Świetnym sposobem na dodatkowe pieniądze jest automat z napojami, słodyczami lub inna maszyna gdzie wrzuca się monety. Znajdujesz odpowiednią lokalizację. Możesz za pewną opłatą, uzgodnioną z właścicielem, postawić ją w jakimś klubie, sklepie czy barze. Musisz jedynie dbać o uzupełnianie takiej maszyny. Innym pomysłem, który tego nie wymaga, jest mechaniczny bokser. Wystarczy, że stoi i to wszystko. Miesięcznie można zarobić na takim sprzęcie dobre kilkaset złotych, w zależności od miejsca ustawienia.

Świetnym pomysłem jest założenie pralni samoobsługowej lub myjni bezdotykowej. Wymaga to oczywiście większych pieniędzy na start, ale za to pozwoli Ci zarobić jeszcze konkretniejsze pieniądze. To wszystko przy minimalnym nakładzie Twojej pracy. Wygląda to tak, że pralnia stoi cały czas otwarta. Od rana do wieczora. Klienci przychodzą, wrzucają monety i zgodnie z instrukcją obsługują pranie. Czekają od trzydziestu do pięćdziesięciu minut, a następnie suszą w oddzielnych automatach. Świetna sprawa. Jeśli chcesz wycisnąć jeszcze więcej z takiego miejsca, postaw tam maszynę z napojami. Wstaw automat z proszkiem do prania i zastanów się nad innymi usługami, które chętnie kupili by od Ciebie klienci.

Oprócz zwykłego wynajmu możesz zainwestować w wynajem nieruchomości komercyjnych. W takim przypadku działa to podobnie, ale wynajmujesz je firmom prowadzącym działalność gospodarczą. W ten sposób masz bardziej zaufanych klientów.

Ostatnim sposobem, z którym zapoznałem się, jest MLM czyli multi level marketing (marketing wielopoziomowy). Polega na tym, że stajesz się konsultantem, albo sprzedawcą firmy sprzedającej kosmetyki lub inne produkty. Wpisowe przeważnie kosztuje niewiele, w granicach kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Sam kupujesz towary po hurtowej cenie a sprzedajesz po normalnej. Za każdy sprzedany przedmiot otrzymujesz jakiś bonus lub prowizję. Jeśli namówisz innych, aby zostali konsultantami, jak Ty, dostajesz prowizję za ich sprzedaże. W ten sposób, będziesz musiał popracować dużo, aby zbudować zespół, ale kiedy to zrobisz, to przy małym nakładzie Twojej pracy, cały Twój zespół będzie pracował na przychód. Oczywiście każdy jego członek, może mieć swoją drużynę, która również może generować Twój zysk.

Serdecznie cieszę się, że dotrwałeś do końca. Wierzę, że czytając ten artykuł zainspirowałem Cię i przedstawiłem kilka ciekawych idei, które mógłbyś wykorzystać w swoim życiu. Pamiętaj, że to nie ilość wiedzy, którą masz i przeczytasz, ale ilość akcji, którą podejmiesz, ma wpływ na Twoje życie. Dlatego zachęcam Cię, abyś zaczął powoli. Wybierz jeden z poznanych sposobów. Postanów sobie, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, stworzysz źródło, które zapewni Ci 100 zł miesięcznie. Weź teraz kartkę papieru i zacznij planować.

Powodzenia!

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip