Poznaj więc konkretne sposoby bogacenia się.

Dziś druga część z serii postów, które mają na celu przedstawienie Ci, konkretnych sposobów zdobywania pieniędzy. W poprzedniej części, poznaliśmy kilka rodzajów budowania dochodu pasywnego: odsetki z konta oszczędnościowego lub lokaty, pieniądze z praw autorskich oraz sposoby związane z prowadzeniem firmy. Jeżeli nie zapoznałeś się z nią jeszcze, to zachęcam Cię do tego zanim zaczniesz kontynuować czytanie. Znajdziesz ją tutaj.

Pasywny dochód możemy zdobyć poprzez założenie strony internetowej lub bloga. Jeżeli zdecydujesz się na założenie bloga, to polecam zapoznanie się z tą tematyką, a konkretnie z tym jak zacząć, o czym pisać i jakie są podstawowe zasady, o których musisz pamiętać. Jeżeli uda Ci się wypromować i będziesz miał wielu czytelników, to najprawdopodobniej zaczną zgłaszać się do Ciebie ludzie lub firmy z propozycjami współpracy. W ten sposób pisząc regularnie i konsekwentnie kilka notek tygodniowo, będziesz w stanie się utrzymać. Napisanie przykładowo trzech postów w tygodniu, to kwestia paru ładnych godzin.

Jeżeli jesteś pomysłowy, to być może wpadniesz jak wykorzystać fakt, iż posiadasz wielu czytelników. Prowadząc bloga na jakiś temat, być może jesteś lub zostaniesz specjalistą. Możesz więc zacząć reklamować warsztaty, które zaczniesz prowadzić lub sklep internetowy, który założysz. Reklama będzie dla Ciebie łatwością, bo będziesz mieć duże ilości czytelników na blogu. Aby ich pozyskać, kluczowym elementem jest dodawanie wartości do ich życia. Musisz mieć misję, szczerze chcieć i starać się dostarczyć im czegoś bezcennego.

Jeśli nie interesuje Cię pisanie treści, możesz kogoś wynająć. Kombinuj. Kolejnym rozwiązaniem jest założenie pomysłowej stronki gdzie użytkownicy będą wrzucać content, czyli po prostu treść. Taki serwis czy blog podłączysz do programu partnerskiego. Działa to przykładowo na tej zasadzie, że polecasz książki, lub wstawiasz reklamy na swoją stronę. Za każdego kto w nie kliknie lub kupi książkę, którą mu polecisz, otrzymasz prowizję. Po raz kolejny powtórzę, że robisz coś raz, a to sobie żyje i generuje Ci dochód pasywny. Równie dobrze, możesz opracować stronę, która będzie oferować jakieś usługi, za które będą regularnie płacić klienci. Takie podejście z kolei wymaga zastanowienia się, nad wsparciem technicznym takiej strony. Czy sam jeden będziesz w stanie zająć się problemami technicznymi, z którymi zwrócą się do Ciebie użytkownicy?

Energia odnawialna. Co? Tak! Polega to na tym, że przykładowo jeśli masz kawałek ziemi w dobrej lokalizacji, kupujesz turbinę lub dogadujesz się z zewnętrzną firmą, aby ją obsługiwała. Nie znam dokładnie tego zagadnienia, ale słyszałem o nim i wydaje się być całkiem sensowne. Jeżeli jest szansa, że Cię tym zainspiruję to wolę się z Tobą podzielić.

Wynajem nieruchomości. W Polsce utrzymuje się z tego na dzień dzisiejszy około sześćset tysięcy osób. Jest to jedna z najstarszych form otrzymywania pasywnego dochodu, gdyż odkąd tylko bogaci właściciele mogli wynajmować budynki czy mieszkania, robili to. W najprostszym przypadku, wygląda to tak, że bierzesz kredyt hipoteczny z banku na powiedzmy sto tysięcy złotych. Rozłożony na długi okres, rata wyniesie Cię około sześćset – siedemset złotych. Kupujesz mieszkanie w mieście, w sensownej lokalizacji. Za wynajmowanie mieszkania komuś, otrzymasz powiedzmy tysiąc złotych. Część tych pieniędzy będzie spłacać Twój kredyt. Druga część będzie wędrować do Twojego portfela jako pasywny dochód. Oczywiście pojawiają się tu aspekty związane z wynajmem takiego mieszkania, ale nakład pracy jest niewielki.

Z wiedzy, którą zdobyłem czytając książki i zapoznając się z warsztatami osób, które się z tego utrzymują, mogę powiedzieć, że jest to coś, czym zdecydowanie warto się zainteresować. Nieruchomości to dość bezpieczna inwestycja. Są małe szanse, że stanie im się krzywda. Ludzi na świecie jest coraz więcej, a miejsca tyle samo. Dlatego właśnie, cena nieruchomości będzie zawsze powoli wzrastać. Dodatkowym atutem jest fakt, iż istnieje dużo źródeł, książek oraz warsztatów, które nauczą Cię jak zacząć zarabiać na wynajmie mieszkań. Są nawet firmy, które Ci w tym pomogą.

Poznałeś właśnie kolejne sposoby, na zdobywanie pasywnego dochodu. Jeżeli, któryś z nich Cię zainteresował lub widzisz się w nim, to proponuję zapoznać się szerzej z tematem. Przed nami trzecia i ostatnia część z serii Mgliste pojęcie o pasywnym dochodzie?

Zapraszam na trzecią część, już w piątek. Do zobaczenia!

Część trzecia

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip