Oto 6 wskazówek, które przyspieszą jego osiągnięcie.

Każdy człowiek ma swoją prywatną, osobistą definicję sukcesu. Może to być wyjazd na upragnione wakacje, dostanie wymarzonej pracy, założenie swojego biznesu, albo utrzymanie rodziny. Uważam, że bardzo ważne jest rozumieć swoją własną definicję sukcesu. Zadaj sobie pytanie – co ma dla mnie prawdziwe znaczenie? Czym jest sukces dla mnie? Zapomnij o wszystkich banałach, które powtarza społeczeństwo. Skup się na sobie, na swoich szczerych aspiracjach. Oczywiście możesz mieć wiele pomysłów i definicji.

Jeśli znasz siebie i posiadasz cel – coś, czego osiągnięcie byłoby sukcesem dla Ciebie, to chcę zasilić Twój umysł kilkoma mądrymi radami i ideami. Zwiększą one szanse i przyspieszą osiągnięcie Twoich pragnień.

Doświadczaj nowych rzeczy. Bardzo łatwo dać się złapać w pułapkę robienia wyłącznie rzeczy, które znasz i lubisz. Jednak w taki sposób nigdy się nie rozwiniesz, nigdy nie wzrośniesz jako człowiek. Jeśli wystawisz siebie na nowe doświadczenia, poznasz ludzi, ich historie, ciekawe i różnorodne pomysły, przeżyjesz nowe sytuacje. Będziesz nosił w sobie całe spektrum doświadczeń, które łatwo pozwoli Ci zrozumieć każdego człowieka, pozwoli Ci docenić go i zobaczyć w nim rzeczy, na które byłeś zamknięty. Staniesz się bardziej empatyczną osobą. Poszukiwanie nowych doświadczeń oznacza rozbudzenie w sobie wrodzonej ciekawości świata, który Cię otacza.

Spójrz krytycznie na swoje oczekiwania. Posiadanie reguł, zasad i warunków, które muszą być spełnione, żebyś poczuł smak sukcesu jest gwarancją rozczarowania. Oczekuj efektu końcowego, który jest tym czego w głębi duszy pragniesz. Nie przywiązuj się jednak do sposobu w jaki się zrealizuje. Jak nie ma znaczenia. Bądź wytrwały w swoim postanowieniu, ale elastyczny w sposobie jego osiągnięcia. Miej otwarty umysł. Jeśli masz jakieś oczekiwania, to być może zamykasz się na wszystko inne co będzie w stanie ułatwić Ci sukces.

Traktuj wszystkich z szacunkiem. Każdy człowiek, bez wyjątku jest Cię w stanie czegoś nauczyć. Koniec końców, życie ludzkie jest albo wzorem dla innych, albo ostrzeżeniem. Ponadto sam rozumiesz jaki los potrafi być zaskakujący. Ile razy było tak, że zaprzyjaźniłeś się z kimś, kogo nigdy nie postrzegałeś jako materiał na dobrego przyjaciela? Pomoc ludzi na drodze do sukcesu jest niezbędna i nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, kogo będziemy potrzebować, kto nam pomoże, kto stanie po naszej stronie kiedy będziemy tego potrzebować. Nie chcesz stracić tej cudownej okazji tylko dlatego, że osądziłeś kogoś zbyt pochopnie.

Dziel się. Nie mam na myśli wyłącznie pieniężnych darowizn na cele charytatywne. Oferuj innym swoją pomocną dłoń, bez chęci uzyskania czegoś w zamian. Rzuć monetę gitarzyście, który pięknie gra na ulicy, kup bezinteresowny prezent komuś bliskiemu. Naucz swoją podświadomość, że jesteś dobrym człowiekiem, którego sukces odbije się pozytywnym echem na wielu osobach.

Świętuj małe i duże sukcesy. Żyjemy w społeczeństwie, które nauczyło nas czekać na okazje do świętowania. Czy słyszałeś kiedyś pomysł, żeby świętować początek tygodnia? Albo dnia? Oczywiście, że nie. Musisz ciężko i długo pracować, żeby po wielu miesiącach usiąść na chwilkę i cieszyć się tym co osiągnąłeś. Straszne! Doceniaj i bądź zadowolony z najmniejszych postępów! Połącz uczucie przyjemności z choćby najmniejszym sukcesem, tak żebyś mógł nauczyć swój umysł osiągać ich jeszcze więcej. Bardzo łatwo jest nie docenić siebie samego w natłoku pracy. Zatrzymaj się, być może masz za sobą osiągnięcia, które kiedyś wydawały Ci się trudne i nierealne. Poświęć czas na kontemplację wszystkiego co zrobiłeś, co posiadasz. Jeśli się dobrze zastanowisz, to na pewno okaże się, że już teraz masz mnóstwo rzeczy, za które możesz być wdzięczny.

Pozostaw przeszłość w przeszłości. Nigdy nie pozwalaj sobie na myśl, że błąd który kiedyś popełniłeś, dzisiaj Cię hamuje. Jest zupełnie odwrotnie! Ponieważ kiedyś zawaliłeś sprawę, dziś wiesz czego nie robić. Jesteś mądrzejszy! Ludzie, którzy chcą wygrać muszą podjąć ryzyko. Błędy i porażki są nieuniknione! Im wcześniej to zaakceptujesz tym szybciej wygrasz! To czysta matematyka – zakładając, że czeka cię 10 porażek zanim odniesiesz sukces, to jeśli szybko je poniesiesz, równie szybko zwyciężysz.

Jestem ogromnie ciekaw, czym jest sukces dla Ciebie? Jakie sposoby Tobie umożliwiają nie tylko osiąganie celów, ale też bycie szczęśliwszym człowiekiem? Proszę podziel się tym w komentarzach.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip