Dlaczego ludzie popadają w długi? Dlaczego finansowe porażki są takie dotkliwe? Dlaczego wszelkie dobre chęci zawsze mają tragiczne skutki? Powód jest prostszy niż mogłoby się wydawać.

Ludzie wkładają wszystkie swoje jajka do jednego koszyka. Zapożyczają się. Inwestują majątki w sprawdzone, 100% inwestycje i zanim zarobią pierwszy grosz, liczą miliony, które zgarną w przyszłości. Czy rozumiesz do czego zmierzam?

Nigdy nie opieraj swojego przychodu na jednym źródle

Pewna inwestycja – takie coś nie istnieje. Choćbyś miał gwarancję na papierze i pewność, że uda Ci się coś zyskać, zawsze zakładaj najgorszy scenariusz. Nikt nie wygrywa za każdym razem.

Przemyślenie i przeanalizowanie najczarniejszego scenariusza pomoże Ci zobaczyć najgorsze konsekwencje, a także pozwoli chłodno ocenić ryzyko. Jeśli więc, coś pójdzie nie tak, Ty będziesz przygotowany.

Krótki poradnik przetrwania na tym świecie

Krok pierwszy – spłać wszystkie długi, które możesz, najszybciej jak możesz. Nie podejmuj się inwestycji jeśli masz długi, a co gorsza – nie zadłużaj się żeby inwestować!

Zanim zaczniesz ryzykować pieniędzmi, odłóż tyle, abyś mógł przeżyć (i utrzymać rodzinę) przez 6-12 miesięcy. W przypadku dużych strat, utraty pracy, jakiejś nieprzewidzianej i kosztownej sytuacji będziesz miał wystarczająco czasu oraz pieniędzy, aby znaleźć sobie nowe źródło utrzymania.

Zawsze konsultuj inwestycje z żoną. Po pierwsze z szacunku. Po drugie kobiety mają niesamowitą intuicję. Nie wytłumaczą Ci dokładnie i logicznie co im się nie podoba, po prostu będą czuć, że coś jest nie tak. Powinieneś to poważnie wziąć pod uwagę.

Nie wierz w nic co mówią w mediach masowego przekazu (radio, telewizja). Przyjmij zasadę, że jeśli coś jest świetnym interesem dla mas, to tak naprawdę nie jest. Przedsięwzięcia naprawdę wartościowe są znane niewielu ludziom, którzy trzymają je w tajemnicy, dla siebie. Inwestycje dla mas są tak skonstruowane, żeby zarobił na nich przede wszystkim ich twórca. Na zasadzie – im więcej chętnych, tym lepiej dla nas.

Mam nadzieję, że dzisiejszy post był ciekawy i wartościowy. Jeśli tak, to jak zwykle proszę o lajk i wsparcie bloga.

Lekcja 3: poznaj podstawy spychologii

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip