Dowiedz się jakimi cechami różnią się kobiety i mężczyźni jako pracownicy.

Płcie różnią się. To wie każdy. Mężczyźni myślą inaczej niż kobiety, skupiają się na innych rzeczach, są inni. Nie ma w tym nic złego, ani dobrego. Po prostu taka jest natura. Warto więc nauczyć się czegoś o przeciwnej płci, poznać ją, aby lepiej zrozumieć. Jednak przede wszystkim należy uczynić to w stosunku do siebie samego. Jestem pewien, że uświadomienie sobie tych różnic znacznie ułatwi życie każdemu, kto współpracuje z płcią przeciwną.

Mężczyźni mają tendencję do zaniżania możliwości swoich współpracowników oraz zawyżania swoich. Nie są tak jak kobiety wyczuleni na nierówne traktowanie innych. Są mniej wrażliwi w związku z nierównością związaną z różnicą płci. Nie wykazują zbytniej chęci do współpracy z ludźmi, chyba że zostaną za to odpowiednio wynagrodzeni. Gdy w grę wchodzi zysk, stają się równie kooperatywni co kobiety. Faceci cenią sobie awanse, władzę i osiągnięcia.

Kobiety często nie potrafią docenić swoich umiejętności i bardziej przejmują się opinią innych. Dużo bardziej wyczulone są na nierówność w pracy, zwłaszcza jeśli to ich płeć jest dyskryminowana. Są znacznie bardziej skłonne do współpracy od mężczyzn. Poszukują poczucia misji, a także świadomości, że robią coś potrzebnego innym. Cenią sobie rozwój osobisty, altruizm czy estetykę w pracy. Bardziej niż mężczyźni chcą czuć się akceptowane oraz być częścią grupy. Okazuje się, że wszystkie cechy, którymi charakteryzują się kobiety, są cenione na wyższych stanowiskach.

Istnieje również szereg wartości niezależnych od płci. Należy do nich między innymi bezpieczeństwo zarówno fizyczne jak i materialne.

A jakie są Twoje cechy? Czy odnajdujesz kawałek siebie zarówno w męskiej jak i żeńskiej charakterystyce? Jeśli chodzi o mnie, to powiem szczerze, że mam po części obydwa rodzaje cech pracownika. Myślę, że warto przyglądać się i studiować innych. Znasz i rozumiesz siebie, ale możesz być pewien, że także od drugiej płci jesteś się w stanie nauczyć bardzo dużo. Nie jesteśmy przeciwnikami, ale uzupełniamy się. Jedno bez drugiego jest niekompletne. Potrzeba zarówno twardej męskiej pięści, jak i delikatnego żeńskiego dotyku.

Facet nigdy nie spojrzy na coś tak jak kobieta i na odwrót, dlatego też dobry lider chcąc ocenić pomysł lub przedsięwzięcie wie, że należy liczyć się z opinią obydwu stron. Żeby stanąć ponad pojęciem płci i umieć zapanować nad ludźmi, ich znajomość konieczna.

Inspiracja artykułu: http://www.biztok.pl

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip