bądź w niej najlepszy!

Nawyk robienia dokładnie tego za co Ci płacą jest dobry. W tych czasach bardzo łatwo znaleźć przykłady osób, którym nie chce się robić nawet tego, za co otrzymują pieniądze. Dobrze świadczy więc o człowieku spełniającym swoje zadania. Świadczy dobrze i nic ponadto. Co byłoby gdybyś robił nawet więcej, niż to za co dostaniesz zapłatę?

Przeanalizujmy sytuację, w której wykonujesz więcej pracy niż inni i to lepszej jakości, lecz w zamian za takie samo wynagrodzenie. Po pierwsze ludzie zauważą kontrast. Każdy prędzej czy później dostrzeże różnicę pomiędzy Tobą a całą resztą. Spowoduje to, że wystąpi konkurencja osób domagających się obsłużenia właśnie przez Ciebie. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju będzie to praca.

Jeśli robisz wyłącznie to za co dostajesz pieniądze, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jesteś ok. Świat sukcesu nie lubi bycia ok. Znajomi, rodzice, nauczyciele nie powiedzą Ci, że bycie tylko ok nie wystarcza, bo sami tacy są. Jeśli jesteś ponad przeciętną, Twoje życie i zapłata również takie będą. Kiedy z własnej woli zechcesz dodać wartości do życia innych ludzi, poprzez robienie więcej i lepiej, Twoje działania przyciągną uwagę zainteresowanych. To z kolei posunie Cię do stabilnej reputacji człowieka, do którego warto iść jeśli chce się mieć dobrze i porządnie zrobioną robotę. A przecież tego chce każdy! Dlatego w tym momencie, to Ty zaczynasz dyktować warunki i stawki za swoją pracę.

Niezależnie od natury Twojego zajęcia każdy człowiek, który jest najlepszy, będzie zarabiał ponadprzeciętnie. Ludzie potrzebują fachowców, współpracowników i wykonawców, na których można polegać, a powszechne poważanie i dobra opinia stanowi świetną reklamę. Dlatego nawet najgorsza praca przyniesie duży zysk człowiekowi, który wykonuje ją najlepiej.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip