Jak urzeczywistnić dobre pomysły, o których możemy zapomnieć.

Od czasu do czasu, każdy z nas, wpada na świetny pomysł. Może on dotyczyć zmiany naszego życia, biznesu, relacji z ukochanymi itp. Równie często bywa tak, że na pomyśle się kończy. Wpada nam do głowy, czujemy entuzjazm w związku z nim, ale ponieważ jesteśmy zabiegani lub mamy coś do zrobienia, pomysł po prostu przepada. Gubimy go, albo odkładamy na później, aż w końcu przestaje być aktualny. Gdy wracamy do niego po jakimś czasie, gdy mamy wolną chwilę, okazuje się, że nie czujemy już takiego entuzjazmu i nie mamy ochoty na jego realizację.

Jeśli chodzi o mnie, to na myśl o takich sytuacjach, ogarnia mnie smutek. Wiem, że wymyśliłem coś pożytecznego i wartościowego, ale straciłem ten cenny moment, w którym wydawał się on genialny i miałem ochotę go urzeczywistnić. Czuję w tedy jak mój potencjał marnuje się.

Czytając Obudź w sobie olbrzyma Tonego Robbinsa, poznałem sposób jak sobie z tym poradzić i co zrobić, aby dobry pomysł, pozostał na stałe w naszym życiu. Gwarantuję Ci – realizacja własnych idei, poczucie tego, że potrafisz i masz kontrolę nad swoim losem jest bezcenne, da Ci ogromną radość z życia, dumę z siebie samego oraz uczucie samorealizacji.

Co więc należy zrobić? Dokonaj mocnego, żelaznego postanowienia, że zawsze, kiedy przyjdzie Ci do głowy świetna myśl, dokładnie w tym miejscu i momencie w którym to się stało, zrobisz coś, co przybliży Cię do realizacji tego pomysłu. Ogromnie ważne jest, żebyś nie ruszał się nigdzie i nie robił nic innego, dopóki nie podejmiesz jakiegoś działania. Jeśli stało się to w pokoju, postanów, że nie wyjdziesz z niego. Jeśli na ulicy idąc lub w aucie, zatrzymaj się i stój, aż do momentu podjęcia akcji. To kluczowe, żebyś ciągle czuł ekscytację i entuzjazm. Zdyscyplinuj się i nałóż na siebie ograniczenie, że nie ruszysz dalej ze swoim życiem, dopóki nie zrobisz czegoś konkretnego ze swoim świetnym pomysłem.

Kiedy już zapomnisz o wszystkim innym i poświęcisz chwilkę dla siebie, musisz coś zrobić. Podjąć konkretną akcję, działanie które w jakiś sposób zmaterializuje Twój pomysł, przybliży Cię do niego. Przykładowo, jeśli wymyślisz pomysł na biznes, weź kawałek papieru i coś do pisania albo otwórz notatnik w telefonie, i zanotuj krok po kroku jak mógłbyś go zrealizować. Równie dobrze możesz wykonać telefon do znajomego, który prowadzi podobny biznes i umówić się z nim na spotkanie. Jeśli pomyślisz o tym, że powinieneś zdrowo się odżywiać, zrób listę zakupów, które dziś kupisz i napisz, jak możesz zastąpić swoje codzienne posiłki tymi zdrowszymi. Jeśli zechcesz schudnąć lub po prostu zacząć ćwiczyć, zadzwoń do znajomego i zapytaj gdzie chodzi na siłownię, następnie zapisz się tam.

Mam nadzieję, że rozumiesz ideę. Reguła jest bardzo prosta i łatwa. Uwierz mi, poczujesz się świetnie robiąc coś w momencie, gdy pomysł przyjdzie Ci do głowy. Powtórzę więc jeszcze raz, podejmij żelazną decyzję, że następnym razem, kiedy przyjdzie Ci do głowy świetna myśl i poczujesz entuzjazm, w samym tym miejscu i momencie w którym to się stało, zrobisz coś realnego, co przybliży Cię do urzeczywistnienia tego pomysłu.

Piszę to ciągle, ale nie mogę wyrazić słowami, jak ta zasada zmieniła spojrzenie na moje własne życie. Teraz nie myślę o sobie, że marnuję potencjał i nie mam wymówki, że większość ludzi tak postępuje, więc nie muszę się martwić. To kiepski sposób patrzenia na siebie. Niszczący i destrukcyjny. Gorąco polecam Ci więc być bardziej konsekwentny, jeśli chodzi o własne życie oraz działać jak najszybciej. Uczucie entuzjazmu, które pojawia się, kiedy wiesz, że masz dobry pomysł, jest bardzo ważne i potężne. To ono pozwoli Ci działać bardzo efektywnie i przede wszystkim będzie Twoją motywacją. Gdy zniknie, a Ty ruszysz dalej, działanie które podjąłeś będzie materialne, dlatego nie przejdziesz obok tak łatwo i nie zapomnisz o nim. Sam pomysł prędzej czy później przestanie budzić w Tobie wielkie emocje, natomiast to co zrobiłeś zostanie i będzie popychać Cię do rozwoju. Powodzenia więc!

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip