Dawno temu, na moim blogu pojawił się wpis 6 zasad tworzenia siebie i swojej marki. Jak opłaciło mi się słuchanie swoich własnych rad?

O co chodzi w moim blogu? O co chodzi w ogóle w rozwoju osobistym? Przede wszystkim o to, aby uczyć się na doświadczeniu innych, tak aby proces osiągania swoich własnych celów był maksymalnie przyspieszony. Kiedy w tydzień przeczytasz książkę, którą ktoś napisał na podstawie swoich 50 letnich doświadczeń, właśnie skompresowałeś czas.

Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli. Mój blog jest właśnie czymś takim, ale na większą skalę. Zamiast czytać książki, możesz czytać artykuły, które stanowią ich esencję. Czas kompresowany jest jeszcze bardziej. Dzięki wiedzy możesz zacząć żyć i działać bardziej strategicznie. Potem przychodzi sukces.

Dosyć popularnym wpisem był 6 zasad tworzenia siebie i swojej marki. Jak sama nazwa mówi, przedstawiłem w nim strategię na budowanie osobistej marki, w sposób, który zmaksymalizuje szanse uzyskania wymarzonej pracy.

Oczywiście sam staram się stosować te strategię w praktyce. Prowadzę 2 blogi – jeden o rozwoju osobistym, drugi o programowaniu. Zbudowałem portfolio, udzielam się w magazynach i serwisach o tematyce informatycznej, jestem pro-aktywny i ciągle staram się powiększać swoje kompetencje. Takie postępowanie jest totalnym przeciwieństwem pasywnego pracobiorcy, który:

  • biernie doczepia się do firmy,
  • nie chce się wychylać,
  • chce grzecznie pracować i brać co miesiąc pensję,
  • unika jakichkolwiek porażek i błędów, woli żyć mając spokojną głowę,
  • pracę traktuje jako zło konieczne.

Do czego mnie to wszystko doprowadziło?

Do tego, że zdobyłem dokładnie taką pracę jaką chciałem, na takim stanowisku na jakim chciałem, za bardzo przyzwoite pieniądze. Oczywiście jestem dopiero na początku swojej drogi i nie wiem co skrywa przyszłość, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie osiągnąłbym tego co osiągnąłem, gdybym nie robił tak jak robię.

Wyobraź sobie moje zaskoczenie, kiedy na rozmowie kwalifikacyjnej, osoba która rozmawiała ze mną na tematy techniczne, powiedziała, że czytała moje artykuły w czasopiśmie specjalistycznym (SDJournal). Wyobraź sobie jaki wpływ to miało na dalszy przebieg rozmowy :). Wyobraź sobie jaki wpływ na Twoje życie może mieć pro-aktywność.

Jaki z tego wniosek?

Jeszcze bardziej niż zawsze, zachęcam Cię do przeczytania artykułu, o którym wspomniałem na początku: 6 zasad tworzenia siebie i swojej marki. Oczywiście tylko jeśli jesteś zainteresowany budowaniem osobistej marki. 6 zasad to esencja filozofii wielu ludzi sukcesu. Oczywiście nie ma żadnych gwarancji, ale jak widać coś w tym jest…

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip