Poznaj więc konkretne sposoby bogacenia się.

Wspaniale, dowiedziałeś się już co to dochód pasywny. Wiesz, że jest dobry i należy dążyć właśnie do niego. Na pewno masz już mgliste pojęcie, jak mógłbyś stworzyć we własnym życiu źródło takiego dochodu. No właśnie, mgliste pojęcie. Jesteś dokładnie w tym samym miejscu, w którym byłem ja. Długo wiedziałem co to dochód pasywny, rozumiałem jego ideę, ale nie widziałem możliwości zrealizowania go we własnym życiu. Dlatego Tobie, drogi czytelniku, ułatwię sprawę i konkretnie napiszę sposoby zdobywania dochodu pasywnego. Rozwieje to wszystkie Twoje wątpliwości oraz rzuci nowe światło, na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy.

Źródła dochodu pasywnego:

Odsetki z lokaty bankowej lub konta oszczędnościowego. Poziom takich odsetek jest stosunkowo niewielki. Odsetki z lokaty są trochę większe, ale mniej pewne w porównaniu z kontem oszczędnościowym. Zgodnie z tym co pisałem w poprzednich postach – jedną trzecią zaoszczędzonego kapitału warto ulokować w czymś, co daje niewielki, ale za to pewny i bezpieczny przychód. Jedną z możliwości jest właśnie konto oszczędnościowe. Wystarczy założyć je w banku i to wszystko. Można patrzeć na takie konto, jak na dużą skarbonkę.

Zanim jednak to zrobisz, warto poczytać sobie trochę na ten temat, aby być zorientowanym i wybrać korzystne warunki. Ciekawą i podstawową wiedzę zdobędziesz po przeczytaniu artykułu na stronie bankier.pl: 10 pułapek kont oszczędnościowych. Dodam również, że aby wyżyć z takich odsetek, należy ulokować duże pieniądze na start. Warto natomiast nawet w przypadku małych sum prowadzić takie konto, aby trenować swoją inteligencję finansową oraz nauczyć się konsekwentnie postępować z pieniędzmi. Banki często pobierają opłaty, jeśli chcemy zbyt często wypłacać pieniądze z takiego konta, co może nas świetne zmotywować do zachowania tych pieniędzy i prawidłowego oszczędzania.

Dochód pasywny z praw autorskich. W tym przypadku chodzi o stworzenie utworu muzycznego, książki, grafiki, obrazu. Jeżeli jesteś programistą jak ja możesz zainteresować się tworzeniem graficznych szablonów, przykładowo do WordPress’a. Tworzysz raz takie dzieło i ono cały czas się sprzedaje. W dzisiejszych czasach, mając łatwy dostęp do internetu, bez najmniejszego problemu możemy promować i sprzedawać swoje utwory. Przykładowo jeżeli napiszesz książkę, zakładasz konto na Amazon gdzie publikujesz swoje dzieła. Będzie wtedy dostępne do kupna na urządzenia Kindle. Polecam Ci swoje dzieła posiadać także w angielskiej wersji językowej, gdyż wtedy Twój zasięg nie ogranicza się do Polski. Zupełnie jak ja postępuję ze swoim blogiem. Używam translatorów, własnej wiedzy oraz programów sprawdzających gramatykę, aby przetłumaczyć teksty, jednak w przypadku książki warto zainwestować w tłumacza.

W internecie znajdziesz informację o ludziach, którzy piszą po kilka krótkich książek tygodniowo, lub zlecają ich napisanie, a następnie publikują na Amazonie. Sami zajmują się jedynie wyszukiwaniem chętnie czytanych tematów. Można zarobić na tym do kilkudziesięciu tysięcy dolarów w przypadku dobrego promowania swoich utworów. Największą zaletą jest to, że raz napisana książka zarabia już zawsze. Mniej lub więcej, ale zarabia. Każda kolejna, to dodatkowe źródło dochodów. Jak napisać dobrą książkę? Należy zainteresować się tą tematyką. Istnieją pewne reguły, które sprawią, że nasz utwór będzie profesjonalnie i porządnie napisaną książką. Jeśli jesteś ciekaw tematu to polecam obejrzeć wywiad z Bryanem Tracy: How to Write a Book & Become a Published Author.

Możesz założyć własną firmę i zbudować jej strukturę tak, aby pracowała dla Ciebie przy minimalnym wkładzie Twojej pracy. Przykładowo zakładasz stoisko z pasztecikami w jakiejś dobrej lokacji. Zatrudniasz kogoś, kto będzie tam sprzedawał i to wszystko. Jeśli zorganizujesz wszystko dobrze oraz znajdziesz dobre miejsce, to zaczniesz na tym zarabiać. Po jakimś czasie będzie Cię stać na założenie kolejnego stoiska. W końcu będziesz właścicielem małej sieci sprzedającej paszteciki. Wynajmiesz sobie managera, który będzie dbał o wszystko i raz na jakiś czas zdawał Tobie relację z sytuacji na rynku. Jakkolwiek prosto brzmi taki plan, wymaga doświadczenia i wiedzy. Prowadzenie biznesu nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli chcesz pracować minimalnie. Wymaga to dobrego planowania i strategii.

Możesz również założyć firmę, rozkręcić ją i wycofać się. W takim przypadku będziesz miał możliwość uzyskiwania dywidendy, czyli regularnie wypłacanych pieniędzy od firmy za to, że posiadasz jej udziały. Należy mieć na uwadze fakt, że firma taka musi w miarę dobrze prosperować i nie masz żadnej gwarancji, że będzie istnieć wiecznie.

W tej części to wszystko. Jest to trochę obszerny temat i warto się z nim dobrze zapoznać. Reasumując poznałeś trzy sposoby pozyskiwania dochodu pasywnego: odsetki z konta oszczędnościowego lub lokaty, pieniądze z praw autorskich oraz sposoby związane z prowadzeniem firmy. Zapraszam serdecznie do kolejnej części!

Część druga

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip