Te wskazówki pozwolą Ci znaleźć firmę dla Ciebie.

Za chwilę przeczytasz kilka cech naprawdę fajnych firm. Jeśli znajdziesz stanowisko, które je posiada, to szansa jest ogromna, że natrafiłeś na świetnego pracodawcę, który wie co robi i dba o pracowników.

Elastyczny czas pracy

Nie oszukujmy się – sztywne zasady i stałe godziny pracy nie sprzyjają produktywności. Zwłaszcza w XXI wieku, gdzie bardzo łatwo kontaktować się z ludźmi i załatwiać sprawy na dystans. Oczywiście nie każde stanowisko ma tę możliwość, ale znaczna większość ludzi będzie wykorzystywać lepiej swój czas pracy, jeśli będzie on dla nich wygodny. Sztywne ramy czasowe często takie nie są.

Dzięki możliwości pracy w blokach czasowych, będziesz mógł lepiej wykorzystać swój potencjał, a przez to odniesiesz więcej sukcesów.

Ciekawe zajęcie

Monotoniczna, łatwa i bezmyślna praca męczy, frustruje. Dużo bardziej niż ta wymagająca. Bądź tego świadom zanim pójdziesz na łatwiznę. Człowiek musi się rozwijać. Musi. Inaczej będzie się psuć. Szukaj więc takiego zajęcia, gdzie będziesz mógł wzrastać, uczyć się i sprawdzać.

Jak inaczej te 8 godzin ma przynieść Ci jakąkolwiek satysfakcję, skoro nie zrobiłeś nic wartego pochwalenia się? Ciężka i trudna praca to nic złego. Może być wręcz błogosławieństwem jeśli odbywa się w odpowiednich warunkach. Jakich? Właśnie o nich czytasz.

Zdalna praca

W Polsce to wciąż pojecie egzotyczne. Trzeba się mocno natrudzić, aby znaleźć firmę, która Ci na to pozwoli. Oczywiście nie jest to dla każdego. Wiąże się to z dużą samodyscypliną i poczuciem odpowiedzialności. Jeśli jesteś w branży informatycznej, to masz największe szanse na znalezienie takiej pracy.

Badania sugerują, że regularne dojazdy do pracy, trwające ponad 30 minut wpływają negatywnie na samopoczucie i życie ludzi. Jeśli więc będziesz miał możliwość pracy w domu, choćby przez kilka dni w miesiącu, z pewnością wpłynie to bardzo pozytywnie na Twoje życie. W te dni będziesz mniej zmęczony.

Zaoszczędzony czas pozwoli Ci na bycie bardziej produktywnym, drzemkę lub rozrywkę. Godzina dziennie poświęcona na drogę do pracy i z powrotem, oznacza 30 godzin miesięcznie spędzonych na drodze, często w korkach!

Możliwość lepszego poznania współpracowników

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kentucky potwierdzają, że koleżeńska atmosfera i dobra znajomość współpracowników sprzyja zaangażowaniu w pracę oraz efektywności. Jeśli firma organizuje różne wydarzenia społeczne, które umożliwiają poznanie ludzi od strony osobistej, to znak, że nawiążesz znajomości, a Twoja praca będzie czymś przyjemnym.

Poczujesz się członkiem biurowego stada. Nawet jeśli nie będziesz zgadzał się ze wszystkim, to panująca atmosfera otwartości pozwoli Ci wyrazić swoje uczucia. Nie będziesz spięty, rozwiniesz się szybciej, ponieważ Twoje otoczenie będzie dynamiczne, a nie sztywne i formalne.

Przyjazne biuro

Czym jest biuro? W pewnym sensie to Twój drugi dom. Powinno być w nim czysto. Bałagan w biurze często oznacza bałagan w firmie. Ideałem jest, jeśli wygląda przyjaźnie jak dom, gdzie ludzie mają swoje osobiste przedmioty i każdy sprząta po sobie. Sprzyja to atmosferze współpracy.

Oficjalne zasady, oficjalne stroje, oficjalne biuro, oficjalne wszystko jest nienaturalne i powoduje wewnętrzne napięcie. Jest to szczególnie ważne kiedy Twoja praca jest umysłowa. Myślisz lepiej kiedy czujesz się lepiej. Badania dowodzą, że o ile fizycznym czynnościom sprzyja atmosfera rywalizacji i napięcia, to umysłowym zdecydowanie przeszkadza.

Możliwość awansów i nagrody dla najlepszych

Dobra firma dba o dobrych pracowników, ponieważ to dzięki nim taka jest. Ci najlepsi muszą być nagradzani. Muszą mieć możliwość awansu, wzrastania, bycia coraz lepszym, zwiększania kompetencji.

Jeśli to możliwe, dowiedz się jaka jest polityka firmy w stosunku do tych najbardziej produktywnych osób. Zorientuj się jak wygląda sprawa awansów, najlepiej na przykładzie aktualnych pracowników. Być może okaże się, że teoretycznie masz ogromne możliwości na wspinanie się po szczeblach kariery, ale w praktyce się to nikomu nie udaje. Rozumiem, że czasem zależy to od słabej jakości pracy. Czasem jednak nie.

Doskonale rozumiem, że każdy chce zostać zatrudniony w fajnej firmie. W dzisiejszych czasach nie wystarczy jednak dbanie o to, żeby zaprezentować się pracodawcy z najlepszej strony. Jeśli chcesz być szczęśliwym człowiekiem, który posiada wspaniałą pracę, to w Twoim interesie jest wyszukanie informacji na temat danej firmy.

Informacja jest na wagę złota. Warto więc interesować się, szukać, szperać, dowiadywać się. Umiejętność odnalezienia dobrej firmy, może być Twoją przepustką do świetnej kariery i życiowych okazji.

Jeśli dowiedziałeś się z tego artykułu czegoś przydatnego, to zalajkuj go i podziel się nim ze znajomymi. W razie pytań zapraszam do komentowania.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip