Obejrzyj edukacyjny, animowany film, którego autorem jest miliarder i światowej klasy inwestor – Ray Dalio.

Nie byłem pewien czy podzielić się tym filmem. Bo ilu ludzi tak naprawdę obejrzy go do końca i zrozumie co kryje się za tym skomplikowany ekonomicznie słowem – kryzys. Co ono w ogóle znaczy? W 2008 było o tym głośno na całym świecie. Ilu z nas rozumie co się wtedy stało?

Telewizja kłamie?

Owszem gazety i telewizja zaproponowały swoją wersję wydarzeń pokazując wyrwane z kontekstu fakty. Jednak kontekst jest wszystkim. Ludzie zarabiają coraz więcej, a więc banki chętniej udzielają pożyczek. Nie ma w tym nic złego poza jednym faktem – ludzie konsumują pożyczki zamiast używać ich do zwiększenia dochodu. Tutaj zaczyna się problem.

O ile nie ma to wielkiego znaczenia w przypadku pana Zdzisia, który dzięki pożyczce kupił sobie telewizor, ma ogromne znaczenie w przypadku milionów takich ludzi. Zwłaszcza w USA, ponieważ tamtejszy rynek ma duży wpływ na rynki światowe.

Łatwa i przyjemna wiedza

Jeżeli masz 30 minut, jesteś ciekaw świata i uwielbiasz wiedzę przedstawioną w interesujący sposób, to poniższy film jest dla Ciebie. Zapomnij o medialnym bełkocie i poznaj teorię specjalisty w swej dziedzinie – Ray’a Dalio.

Pamiętaj polubić ten artykuł na Facebooku :)

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip