Oto kilka prostych wskazówek.

Czym różnią się ludzie, którzy osiągają swoje cele, od reszty? Szczęściem? Może tym, że są w czepku urodzeni, albo pod szczęśliwą gwiazdą? A może po prostu mają wyjątkowe przekonania, które przekładają się na wyjątkowe działania, a to prowadzi ich do sukcesu?

Na tym blogu nie zajmujemy się przypadkiem, a regułami i konkretami. To właśnie one dają nam poczucie kontroli nad własnym życiem. Wszelkie pierdoły w stylu serce nie sługa i ten to zawsze ma szczęście sprawiają, że czujemy się bezradni, słabi i odbierają nam jakąkolwiek możliwość zmiany! Dlatego ja staram się wierzyć w III zasadę dynamiki Newtona: akcja powoduje reakcję.

Dzisiejszy artykuł jest niczym innym, niż konkretnym zbiorem zasad i reguł, które pomogą Ci osiągać swoje marzenia. Szczerze polecam nie czytać tego, jeśli nie zamierzasz zagłębić się i odnieść do swojego niepowtarzalnego życia. Jeśli jednak zdecydowałeś się kontynuować, to pamiętaj, że wiedza jest NIC nie warta, jeśli nie jest stosowana praktyce, dlatego czytając pomyśl co możesz zrobić, zmienić i poprawić w swoim życiu, żeby zostać mistrzem osiągania celów oraz postanowień.

Przede wszystkim, koniecznie musisz mieć bardzo silne dlaczego. Czy za każdym wielkim i małym sukcesem stoi mocne dlaczego? Z pewnością tak. Musisz zapytać się dlaczego chcę to osiągnąć?, a następnie szczerze i obszernie odpowiedzieć na to pytanie. Twoje powody muszą być dla Ciebie ważne oraz osobiste. Muszą budzić w Tobie silne emocje.

Przydatnym narzędziem jest reguła przyjemności i cierpienia, która mówi, że każdy chce dążyć do przyjemności i unikać bólu. Jak z tego skorzystać? Musisz stworzyć listę przyjemnych rzeczy jakich dostarczy Ci osiągnięcie swoich postanowień. Potem zrób listę, która uświadomi Ci jakiego bólu i cierpienia doznasz jeśli nie wytrwasz i nie osiągniesz swoich celów. Wymień konkretne rzeczy dotyczące różnych płaszczyzn Twojego życia, jak rodzina, pieniądze, samospełnienie, duchowość, emocje itp.

Możesz użyć poniższych:
Ile będzie mnie kosztować nie osiągnięcie tego celu?
Jakie będą konsekwencje porażki za rok, 5 lat i 10 lat od teraz?
Co zyskam osiągając sukces?
Jak zmieni się moje życie? Jak będzie wyglądać za rok, 5 lat, 10 lat moje życie, jeśli uda mi się to osiągnąć?

A więc dlaczego? Jeśli masz w swoim życiu jakiś cel, mniejszy lub większy to przerwij czytanie, weź kartkę papieru i długopis, albo otwórz notatnik w komputerze i odpowiedz sobie na te pytania. Odpowiadając używaj mniej logiki, a więcej serca, użyj emocji i pisz o tym co naprawdę ma dla Ciebie znaczenie.

Kolejną regułą, bez której osiągnięcie sukcesu zostawiamy łutowi szczęścia jest stworzenie planu działania. Każdy cel, każde postanowienie wymaga konkretnego planu. Najlepszym sposobem na stworzenie takiego planu, jest znalezienie kogoś, kto już osiągnął Twoje marzenie, a następnie naśladowanie. Należy studiować i modelować ludzi, którzy odnieśli sukces w interesującej Cię dziedzinie.

Posiadanie planu to jedno, ale musisz się go konsekwentnie trzymać. Najgorsze co możesz zrobić, to co kilka tygodni zmieniać kurs, zmieniać założenia, zmieniać cele. Z drugiej strony dobre jest nanoszenie poprawek na plan i uczenie się na błędach. Nie trzymaj się kurczowo czegoś co nie działa ALE daj sobie realny czas na przetestowanie własnego planu.

Jak powinien wyglądać plan działania? Narysuj sobie linię czasu i wypisz sobie, co masz zrobić i co powinieneś osiągnąć w danym terminie. Oczywiście ważne jest patrzenie realistycznie na sprawę i ustalanie terminów, których jesteś w stanie dotrzymać. Ważne jest mieć taką perspektywę czasu, gdyż ułatwi ona pomiar Twoich postępów.

Kiedy będziesz już wiedzieć czego musisz dokonać i do kiedy, określ swój codzienny rytuał. Przykładowo jeśli napisałeś sobie, że za 30 dni będziesz chudszy, to co musisz robić każdego dnia żeby to osiągnąć? Napisz sobie listę rzeczy, które musisz zrobić codziennie. To właśnie te małe codzienne kroki, doprowadzą Cię do większego sukcesu. Pamiętaj, że koniec końców sukces (lub porażka) to suma drobnych decyzji podejmowanych codziennie. Podejmuj więc właściwe decyzje.

Jeszcze szybciej, łatwiej i profesjonalniej zrealizujesz swój cel zapisując się na kurs. W Internecie znajdziesz ich mnóstwo. Ktoś, kto odniósł sukces poprowadzi Cię za rękę. To, że musisz płacić za nie, jest wbrew pozorom czymś dobrym! Jeśli dasz coś od siebie (pieniądze) to będziesz chciał coś wynieść z tego kursu, a to spowoduje, że bardziej się zaangażujesz.

Uczenie się samemu po omacku jest trudne, żmudne i czasem konieczne. Unikaj tego kiedy to możliwe poprzez uczenie się od profesjonalistów, przykładowo prowadzących kursy. Poznasz sztuczki, triki, unikniesz większości błędów. Krótko mówiąc to droga na skróty, którą chcesz iść!

Reasumując, dziś poznałeś dwie bardzo ważne zasady, które są doskonałym narzędziem psychologicznym, ułatwiającym osiąganie celów i postanowień. Pierwszą zasadą jest zrozumienie dlaczego chcesz to zrobić, która będzie dodawać Ci sił i motywacji do działania. Pamiętaj, że wystarczająco mocne dlaczego nie pozwoli Ci się poddać!

Kolejną zasadą jest posiadanie konkretnego planu działania, niezależnie czy Ty sam, czy ktoś inny go stworzy. Działaj jak ludzie sukcesu. Zapisz się na kurs. Trzymaj się w swoim postanowieniu. Bez odpowiedniego planu Twoje działania będą loterią, które może coś wniosą, a może nie. Dobry plan zagwarantuje Ci stały postęp i o to właśnie chodzi!

cz. 2

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip