Poznaj uniwersalny sposób na znajdowanie odpowiedzi.

Podejmowanie decyzji polega często na szukaniu odpowiedzi na jakieś pytanie. Szukanie odpowiedzi na pytanie, które jest ważne, wiąże się z podjęciem decyzji. Bardzo często mamy przed sobą trudne wybory. Przez całe nasze życie, jak również w szkole uczono nas, w jaki sposób należy się koncentrować. Przypomnij sobie sprawdzian z matematyki. Gdy nie byłeś pewien co zrobić. Przypomnij sobie sytuację, w której miałeś kilka możliwości i nie wiedziałeś czego chcesz lub co będzie lepsze dla Ciebie. Ile razy w naszych życiach dzieje się tak, że możemy podjąć się czegoś, ale często boimy się, że nie damy rady więc rezygnujemy.?

Są to sytuacje, w których przez naszą głowę przepływa mnóstwo myśli, dużo różnych scenariuszy. Jak wyglądasz gdy się koncentrujesz? Jestem pewien, że tak jak każdy inny człowiek – skupiasz się na swoich myślach, intensywnie kierujesz swoją uwagę temu co masz w głowie, Twoja twarz jest spięta. Dobrym porównaniem do takiego sposobu postępowania, jest szukanie czegoś w ciemnym pokoju, mając do dyspozycji wyłącznie latarkę. Oczywiście daje Ci to możliwość znalezienia szukanej rzeczy, ale nie jest to łatwe zadanie, bo patrzysz w danym momencie tylko na mały fragment, który jest oświetlony.

Patrzysz więc wybiórczo na kawałki, Twój umysł zajmuje się składaniem puzzli, na które patrzysz pojedynczo. Jest to dość trudne i średnio efektywne podejście, zwłaszcza, że istnieje dużo lepszy sposób. Możesz po prostu włączyć pstryczek i zobaczyć cały pokój w jednym momencie. Znalezienie czegoś w takich warunkach jest dużo łatwiejsze.

Czym więc jest taki pstryczek? W jaki inny sposób możemy się skoncentrować? Nasz mózg jest połączony z resztą ciała. To jak się czujesz i w jakim stanie jest Twoje ciało, zdecydowanie ma wpływ na to jak myślisz. Człowiek jest istotą spójną i nierozdzielną. Dlaczego więc jesteśmy nauczeni szukać odpowiedzi skupiając się wyłącznie na głowie i myślach, podejmując ważne życiowe decyzje? Odpowiedź jest prosta. Dużo łatwiej kontrolować kogoś i prowadzić go za rękę, gdy ten ktoś jest w ciemnym pokoju i ma wyłącznie latarkę. W ten sposób kontroluje się masy. Jeśli ludzie nie potrafią dostrzec całego obrazka, to warto kierować ich uwagę na kawałki, fragmenty i manipulować nimi jak tylko dusza zapragnie.

Jeżeli chcesz być jak człowiek w pełni oświetlonym pokoju, zostaw w spokoju intensywne myślenie. Rozluźnij się, rozluźnij stopy, nogi, biodra, brzuch, ramiona, ręce, twarz, skórę na głowie. Odczuj całe swoje ciało. Oddychaj głęboko. Miej świadomość tego, że myśli przychodzą i odchodzą. Całe Twoje ciało współgra i wpływa na Twoje procesy myślowe. Twoja uwaga i energia rozprowadza się równomiernie. Nie bądź aktywny, skoncentrowany i spięty poszukując odpowiedzi. Bądź pasywny. Pomyśl czego naprawdę chcesz, jak się czujesz z daną decyzją. Czego potrzebujesz?

Nawet jeśli logika podpowiada Ci, że to nie ma sensu. Nawet jeśli sądzisz, że nie dasz rady, ale z punktu widzenia Twojego rozwoju, Twojego człowieczeństwa i przyszłości, może to być właściwa decyzja. Często logika i strach przysłaniają nam, nasze prawdziwe chęci i potrzeby. Warto więc odpuścić. Pozwolić na spokojny przepływ emocji i energii przez całe ciało oczekując spokojnie na decyzję. Warto uspokoić się i zajrzeć w głąb siebie, swojego serca.

Pozwoli Ci to na podjęcie decyzji, która da Ci prawdziwe zadowolenie, która jest potrzebna Tobie. Pamiętaj o tym i następnym razem kiedy staniesz przed problemem, zareaguj inaczej. Miej nowe, lepsze podejście. Skieruj swoją uwagę do innego rodzaju inteligencji niż wyłącznie Twój logiczny umysł. W moim przypadku to działa, daje mi nowe spojrzenie na sprawy, pozwala podejmować decyzje, które dają mi wewnętrzną radość. A tego właśnie chcemy – czuć się dobrze z naszymi decyzjami.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip