Czyli o sposobach wstrzykiwania życiowego wigoru. Jak z kompletnego flaka stać się wulkanem energii?

Po pierwsze pozwól, że zadam Ci kilka pytań:

  1. Czy wiesz jak się zmotywować w danym momencie do działania?
  2. Zastanawiałeś się kiedyś nad swoimi celami i czymś co z dnia na dzień będzie dawać sens temu co robisz?
  3. Czy w ogóle masz swoje cele i plany na przyszłość, do których zbliżasz się każdego dnia?

Dziś opowiem Ci trochę o podstawach motywowania się do działania. Zapytasz: Po co? Czy to ważne?. A ja odpowiem Ci, że to bardzo ważne! Różnica pomiędzy człowiekiem zmotywowanym do działania, a takim, który robi coś na siłę, to różnica pomiędzy osiąganiem celów a nudnym życiem z dnia na dzień.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że motywację można podzielić na dwa rodzaje – długo i krótkoterminową. Długoterminowa to ogólny cel, do którego dążysz. Coś o czym myślisz każdego dnia, gdy działasz. Dziś zajmiemy się motywacją krótkoterminową. Od niej zależy jak daną rzecz wykonasz, z jakim nastawieniem i jakim efektem końcowym.

Mam taki nawyk – ćwiczę codziennie przynajmniej 10 minut. Czy codziennie mam na to ochotę? Nie. Czy codziennie mi się chce? Nie. Spędzam za to od 5 do 20 minut przed treningiem na oglądaniu na YouTube ćwiczących ludzi, na słuchaniu energetyzującej muzyki. Robię wszystko, żeby nakręcić się do ćwiczeń, bo wiem, że od tego zależy ich jakość.

Jeśli przychodzi czas treningu, a mi się okropnie nie chce, włączam też filmiki Erica Thomasa. Daję się porwać i rozbudzić w sobie poczucie siły i swego rodzaju flow. Podobnie, gdy zabieram się za czynności bardziej umysłowe. Na YouTube jest mnóstwo filmików inspirujących, opowiadających historię ludzi sukcesu. To właśnie daje mi energię i chęć do działania. Jeśli tylko Twoim celem jest zostać milionerem, ale nie chce Ci się czytać książek dotyczących tematu – obejrzyj historię bogaczy, zobacz jak żyją. Jak Twoje życie mogłoby wyglądać. Warto znaleźć własne sposoby odnajdywania siły i motywacji. Może powinieneś włączyć jakąś muzykę lub inspirujące przemówienie. Wszystko po to, aby przez cały czas pracy podtrzymywać w sobie uczucie energii, pasji, poczucia celu i misji. Niech ten moment przed rozpoczęciem działania będzie pełen emocji, nadziei i obietnicy na przyszłość. Uważam, że to bardzo skuteczna metoda na odnajdywanie siły, która przecież cały czas w Tobie tkwi, teraz!

Bardzo ważne jest, abyś pamiętał, że motywacja krótkoterminowa jest KRÓTKOTERMINOWA. To znaczy, że bez długoterminowych planów i świadomości dlaczego chcesz coś robić każdego dnia, wszystko skończy się szybko i nieprzyjemnie. Są dni, kiedy nie mam czasu na motywowanie się lub po prostu nie czuję się najlepiej. Wtedy do boju rusza determinacja i konsekwencja – to właśnie motywacja długoterminowa. Ale o tym innym razem.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip