Doświadczenie zawsze będzie zaletą. Nie wierz w nic innego.

• Opublikuję 500 kiepskich postów na blogu, zanim napiszę coś świetnego,
• ćwiczę codziennie byle jak po 5 minut, aż w końcu będę wystarczająco silny żeby z łatwością ćwiczyć przez 20 min,
• spędzę setki godzin na czytaniu książek, aż dowiem się czego potrzebuję,
• spróbuję sprzedać coś 300 osobom, zanim nauczę się jak sprzedawać skutecznie,
• zrobię wszystko co konieczne, żeby dowiedzieć się, że 95% z tego co zrobiłem nie działa. Za to pozostałe 5% da mi to czego chcę,
• zrealizuję 20 pomysłów i jeden z nich okaże się kopalnią złota,
• napisze 2 000 linii kodu, żeby dowiedzieć się, że 20 by wystarczyło,
• powtórzę ten sam błąd 10 razy, aż wreszcie się nauczę!

Sam rozumiesz. Trzeba robić wszystko co w naszej mocy i nigdy się nie poddawać, żeby dostać to czego chcemy. Czasem trzeba zapukać do 100 drzwi, czasem musisz zapytać 50 osób o to samo, czasem zarwiesz kilka nocy. Wszystko po to, żeby na własnej skórze przekonać się co naprawdę działa dla Ciebie, a co nie. Dobra wiadomość jest taka, że nigdy więcej nie będziesz musiał przechodzić przez to samo i staniesz się dużo wartościowszym, silniejszym człowiekiem.

W trakcie osiągania tego czego pragniesz powinieneś wykorzystać absolutnie WSZYSTKO co tylko możesz: bogaty ojciec, znajomi na wysokich stanowiskach, swój wygląd, wszelkie swoje zalety i umiejętności, możliwość wykształcenia. Przecież urodziłeś się i to wszystko zostało Ci dane. Dlaczego nie miałbyś z tego skorzystać? Uwierz mi, większość ludzi ma podobne możliwości ułatwienia sobie życia, a i tak z nich nie skorzysta!

Zastanów się właśnie teraz nad wszystkimi rzeczami, które mogą Ci się kiedyś przydać. Dostrzeżesz za ile rzeczy możesz być już teraz wdzięczny w swoim życiu. Pamiętaj, że dostęp do internetu jest ogromną przewagą! Są ludzie, którzy nie mają takiej możliwości. Trzeba nauczyć się myśleć jak maksymalnie wykorzystać to co masz.

Jakość wyłania się z ilości. Twoje umiejętności i doświadczenie wynikają zarówno z ilości jak i jakości. Dlatego przykładaj się do tego co robisz. Kiedy zaczynasz, nie wiesz co działa, a co nie. Nie wiesz jak produkować jakość. To poważny argument za tym, żeby nigdy się nie poddawać.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip