Poznaj sektory, w których znajduje się najwięcej milionerów.

W dzisiejszym artykule poznasz najpopularniejsze drogi, które prowadzą do dużych pieniędzy. Czytając ten post, miej na uwadze, że przedstawione tu sposoby są jedynie pierwszym z kilku podstawowych składników bogacenia się. Ten składnik polega na dostawaniu pieniędzy za aktywną pracę. Oczywiście każdy kto zarabia dużo, musi umieć zarządzać swoim kapitałem w przeciwnym wypadku, może skończyć w ponadprzeciętnych długach.

Zdecydowanie największa część milionerów to przedsiębiorcy, co nie powinno nikogo zaskoczyć. Istnieje cała masa historii sukcesu ludzi, którzy od zera zbudowali swój własny biznes, pracowali nad nim, aż w końcu on zaczął pracować na nich. W tej kategorii mam też na myśli wszystkich ludzi, którzy zajmują się nieruchomościami.

Najszybciej wielkie majątki zbili ludzie, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Każdy wiek, a nawet dekada, zwłaszcza od początków ery przemysłowej, charakteryzowała się nową technologią, nowym produktem itp. Jeżeli tylko jakiś człowiek wyczuł okazję i postanowił się w tym czasie skupić właśnie na tym, nowym trendzie, przeważnie miał okazję na ogromne bogactwo. Świetnym przykładem jest tutaj Andrew Carnegie, który w XIX wieku wzbogacił się w przemyśle stalowym, Sam Walton, który zasłynął jako twórca Wal-Mart’a, Bill Gates, albo Steve Jobs, którzy wyczuli okazję w rozwijającym się przemyśle komputerowym.

Kolejną popularną drogą do dużych pieniędzy i wolności finansowej jest droga dyrektorów oraz kierowników wyższego szczebla. To ludzie, którzy zajmują wysokie pozycje w dużych korporacjach, albo dołączyli do małej firmy z potencjałem, która na przestrzeni lat urosła do ogromnych rozmiarów (np. Apple), a majątek dyrektorów razem z nią. Bycie przedsiębiorcą to nie jedyna droga do bogactwa, czasem wystarczy trzymać z odpowiednimi ludźmi oraz firmami, nie zawsze tymi największymi, ale zdecydowanie z tymi, które mają szanse stać się największe.

Kolejna grupa ludzi, która może poszczycić się ogromnymi zarobkami to najlepsi w swoim fachu. Kilka procent lekarzy, prawników, inżynierów, architektów itp. zarabia nieproporcjonalnie dużo do całej reszty ludzi w danej dziedzinie. Zgodnie z regułą Pareto, około 20% specjalistów zarabia 80% tego co jest do zarobienia. Czasem można nie mieć bezpośredniej styczności z biznesem, aby być bogatym. Trzeba za to nadrobić cierpliwością i determinacją, aby stać się autorytetem w swojej dziedzinie.

Duża część milionerów to sprzedawcy i konsultanci. Żyją ze sprzedaży i reklamy produktu, którego nie stworzyli, dla firmy, której nie założyli. Ich największym atutem jest świetna umiejętność sprzedaży i przekonywania innych do siebie oraz produktu czy usług.

Ostatnia grupa ludzi, w której możemy spotkać milionerów wywodzi się ze wszystkich innych gałęzi jak show-biznes, sport, to autorzy (malarze, pisarze itd.), ludzie którzy odziedziczyli ogromne spadki czy też wygrali na loterii. W porównaniu z omówionymi wcześniej grupami ludzi ta grupa, jest w wielu krajach (przykładowo USA) najmniejsza.

Jak widzisz istnieje wiele sposobów na bycie bogatym, każda z wymienionych dróg jest przeznaczona dla innego typu człowieka. Oczywiście każdy jest w stanie osiągnąć sukces w każdej dziedzinie, ale nie tym samym kosztem. Mam na myśli to, że wszyscy posiadamy pewne naturalne predyspozycje, które znacznie ułatwiają osiągnięcie wolności finansowej.

Gorąco zachęcam Cię do lepszego poznania swoich predyspozycji zawodowych poprzez udział, w krótkim i darmowym teście, o którym pisałem jakiś czas temu. Ten artykuł znajdziesz tutaj. Jeśli poznasz siebie, będzie Ci łatwiej zdecydować jak możesz zacząć swoją podróż do wolności finansowej.

Jak już wspomniałem na samym początku, wszystko co przeczytałeś dotyczy wyłącznie sfery zarabiania pieniędzy, która jest tylko jednym z czynników bogactwa. Pozostałe, takie jak umiejętność oszczędzania czy pomnażania kapitału, są opisane w moim artykule Równanie bogactwa. Jeśli jesteś zainteresowany zgłębieniem tego tematu, to zachęcam Cię do przeczytania.

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się dziś czegoś ciekawego. Jeśli gdzieś w głębi duszy martwiłeś się tym, że chcesz być bogaty, ale nie nadajesz się na przedsiębiorcę, to sam widzisz, że to nie jedyny sposób. Możesz wybrać tę drogę, która odpowiada Twojej osobowości najbardziej.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł polub go na Facebooku, albo podziel się nim ze znajomymi. Zapraszam do komentowania.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip