Jakie czynniki są najważniejsze wg ekspertów?

Dziś kontynuacja poprzedniej części. Dla przypomnienia, dwa pierwsze komponenty sukcesu to pragnienie i plan. Jeśli wiesz dlaczego? chcesz czegoś dokonać oraz stworzyłeś swój plan działania to czas, aby wyruszyć w podróż.

część 1

W tej części poznasz dwa kolejne filary, o które należy dbać każdego dnia w trakcie drogi do marzeń.

Dyscyplina

Sukces wymaga pracy. Regularnej pracy. Często ciężkiej pracy. Sukces wymaga robienia rzeczy, których przeciętny człowiek się nie podejmie. Jeśli naprawdę Ci na czymś zależy, to konieczne jest regularne działanie. Musisz wytworzyć w sobie codzienny nawyk pracy nad swoimi marzeniami. Codziennie piszesz, ćwiczysz, grasz, malujesz, uczysz się, czytasz, nagrywasz, sprzedajesz.

Zauważ, że dyscyplina bez planu działania, to nic innego jak udawanie, że robi się coś ważnego. Jesteś rozproszony, ponieważ Twoje działania nie łączą się, nie pomagają Ci osiągnąć czegoś większego. Dlatego musisz od czasu do czasu zastanowić się, czy działasz zgodnie z planem. Czy Twoja energia i czas są dobrze wykorzystywane? Czy zmierzasz do swojego celu? A może to tylko tak wygląda z zewnątrz?

Zastanów się – ile osób odniosło ogromny sukces robiąc coś od czasu do czasu? Bardzo wielu ludzi znanych ze swoich osiągnięć, słynie z ciężkiej pracy każdego dnia. Nie 8 godzin, często nie 10 godzin, ale ile tylko się da. Tak własnie osiągnęli mistrzostwo. Przeciętny pracownik dba o to, aby się nie przepracować. Wyśmienity pracownik lub przedsiębiorca nie liczy swojego czasu. Zamiast tego skupia się na efekcie, na tym co faktycznie osiągnął w danym dniu.

Jeśli masz plan, o którym pisałem w poprzedniej części, to Twoim zadaniem jest zastanowienie się co musisz robić każdego dnia, aby realizować kolejne punkty Twojego planu? Czy musi to być codziennie? Nie. Rozumiem, że nie zawsze każdy z nas znajdzie czas, aby coś robić dzień w dzień, ale regularność jest konieczna.

Czy musisz wygrywać każdego dnia? Nie, ale ważne jest próbować, ważne jest się rozwijać, ważne jest się uczyć, zdobywać doświadczenie regularnie. Czasem będzie gorzej, czasem lepiej, ale w perspektywie lat zrobisz postępy w upragnionym kierunku. Czyż nie o to właśnie chodzi?

Dyscyplina to radosny nawyk podążania za swoimi marzeniami.

Brendon Burchard

Radar rozproszenia

To ostatni komponent sukcesu, który również wymaga dyscypliny. Musisz być ponadprzeciętny jeśli chodzi o zarządzanie rozproszeniem. Możesz być pewien, że wszystko stanie na Twojej drodze. Inni ludzie zasypią Cię swoimi sprawami i potrzebami, pojawią się niespodziewane problemy, sytuacje, których chciałeś uniknąć.

Doskonale rozumiem, że jesteś człowiekiem, który uwielbia się rozwijać i wzrastać ponieważ czytasz mojego bloga. To również może być niezłym rozproszeniem. Na różnych blogach pojawią się nowe artykuły, na YouTube pojawi się masa ciekawych filmów, znajomi podeślą Ci coś co musisz zobaczyć. Konieczna jest umiejętność panowania nad tym. W tym celu wyznacz sobie dzień i godzinę na sprawy, które nie dotyczą Twoich marzeń, a większość czasu i energii przeznaczaj na realizację swoich planów.

Nie musisz czytać wszystkich nowinek na sieci. Nie musisz oglądać tych wszystkich seriali. Naprawdę dasz bez tego radę. Przeciętny człowiek jest rozproszony kilka godzin dziennie. Zastanów się jak mógłbyś się w tym czasie rozwinąć, ile rzeczy mógłbyś poznać, czego mógłbyś się nauczyć? Nie tylko dowiedzieć się powierzchownie czegoś, ale naprawdę zgłębić temat. Zrozumieć i zastosować w praktyce.

Jesteś w stanie przeczytać kilkadziesiąt postów na blogach i obejrzeć kilkadziesiąt minut filmów na YouTube, ale mały procent z tego będziesz mógł faktycznie użyć w swoim życiu. Bądź zazdrosny o swój czas, wybrzydzaj i stań się krytyczny. Nie marnuj energii na byle co. Wybierz to co najlepsze i tylko temu się poświęć.

Jest za dużo wszystkiego i nie sposób za tym nadążyć. Coś musisz wybrać, a coś odrzucić. Dlatego zachęcam Cię, abyś świadomie wybrał mój blog, a nie wchodził na niego bez celu. Nawet jeśli trafiłeś tu przypadkiem, to do Ciebie należy decyzja czy wrócisz ponownie, czy zapiszesz się do subskrypcji.

Reasumując:

  • Potrzebujesz wewnętrznego pragnienia, które nie pozwoli Ci odpuścić i doda sił w trudnych momentach.
  • Potrzebujesz mapy, dzięki której będziesz trzymał się obranego kierunku oraz upewnisz się, że wszystko co robisz ma sens, a Ty idziesz naprzód.
  • Potrzebujesz dyscypliny jako pojazdu, który dowiezie Cię w upragnione miejsce.
  • Potrzebujesz radaru rozproszenia, aby nie dać się wciągnąć w wir rzeczy, które Ci nie służą.

Jeśli ten artykuł zainspirował Cię i dostarczył nowych przemyśleń na temat osiągania sukcesu, to zachęcam Cię do podzielenia się nim ze znajomymi oraz zalajkowania na Facebooku.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip