Jak określić swój idealny dzień i zmienić swoje życie?

Frank Kern, proponuje ćwiczenie, które odmieniło jego życie. Mieszkał w willi, jeździł drogimi autami, miał mnóstwo pieniędzy i nie czuł się spełniony. Czuł się jak gówno. Wykonując proste ćwiczenie, odmienił całkowicie swoje życie. Pozbył się wszystkiego co toksyczne, zdał sobie sprawę z tego co ważne i jak być szczęśliwy. Tony Robbins z kolei proponuje to ćwiczenie każdemu z nas. Zdajmy sobie sprawę z tego jak mamy żyć. Zaplanujmy swój idealny dzień i uczyńmy ten projekt, najważniejszym projektem naszego życia. Gorąco polecam!

Zaplanuj sobie czas na to. Zaplanuj sobie muzykę i warunki, których potrzebujesz, aby opisać wymarzony dzień. Daj się ponieść. Ważne jest, aby zapomnień o wszelkich ograniczeniach. Zapomnij o przeszkodach finansowych, geograficznych, zdrowotnych, o ograniczających nas ludziach. Jest jeden, twardy warunek – zapisz to gdzieś. Gdy piszesz masz inne podejście, inaczej formułujesz zdania i inaczej patrzysz na sprawy, niż gdybyś wykonywał ćwiczenie w myślach.

W opisaniu idealnego dnia, nie chodzi o rzeczy. Nie opisuj co chciałbyś mieć. Nie wymieniaj przedmiotów. Chodzi nam o przeżycia, emocje, doświadczenia. Kluczowe jest również, abyś był świadom, że dzień który opiszesz musi nadawać się do przeżywania go codziennie, do końca życia. Pomyśl sobie, że mając opisany ten dzień, będziesz musiał żyć nim już zawsze. Upewnij się więc, że będzie to dzień, którego szczerze pragniesz, że mógłbyś go spędzać bez zmian i ciągle być szczęśliwy. Przygotuj sobie coś do pisania. Zaczynamy.

Gdzie chciałbyś żyć?

Jak wyglądałby Twój dom? Czy byłby perfekcyjnie czysty, czy trochę zabałaganiony? Jaki zapach czułbyś w nim?

O której godzinie wstałbyś?

Co zrobiłbyś z samego rana? O czym myślałbyś rankiem? Jakie byłyby Twoje pierwsze myśli i słowa tego dnia? Co zjadłbyś na śniadanie? O czym byś myślał podczas śniadania?

Jak spędziłbyś pierwsza połowę dnia? Poszedłbyś na jakieś zajęcia? Jogę? Karate? Boks? Taniec? Może malowałbyś obraz lub grał na instrumencie? O czym myślałbyś podczas tych czynności?

Co zjadłbyś na lunch? Z kim byś go zjadł? Czy byłby to zdrowy posiłek? Czy rozmowa byłaby ciekawa? O czym byś dyskutował?

Jacy byliby Twoi przyjaciele? Jak byś się przy nich czuł?

Co robiłbyś dla poczucia spełnienia? Nie możesz się ciągle lenić. W jakim kierunku zmierzałoby Twoje życie?

Jaka byłaby Twoja praca? O której byś ją zaczynał? Co robiłbyś w pracy? Z kim byś pracował? Jacy byliby Twoi klienci?

Jakie są Twoje związki z ludźmi, z rodziną? Co robią Twoje dzieci? Co robi Twoja żona czy mąż? Jak wspólnie spędzacie czas? Co Twoja druga połówka docenia w Tobie? Co Twoje potomstwo docenia w Tobie? Co Ty doceniasz w nich?

Co zjadłbyś na obiad? Z kim? Gdzie? O czym byś rozmawiał?

Co robiłbyś wieczorem? Z kim i gdzie? Jakie byłyby Twoje myśli podczas zasypiania? O czym byś myślał?

Pamiętaj, że musisz żyć w ten sposób każdego dnia, już zawsze. Zastanów się dobrze. Nie opisuj szczegółów i nie nazywaj konkretnych rzeczy, skup się na odczuciach i doświadczeniach. Zamiast pisać, że rozmawiałbyś o pogodzie i wyścigach monster truck, napisz, że prowadziłbyś ciekawą, żywą rozmowę na tematy, które was wspólnie interesują. Wzajemnie słuchalibyście się i rozkoszowali pysznym daniem.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś ideę. Jest to bardzo potężne ćwiczenie. Trochę nietypowe. Niektórzy powiedzą, że to głupota sądzić, że potrafi zmienić życie. A jednak. Zaczniesz patrzeć na swoją aktualną sytuację, zaczniesz ją kwestionować. Będziesz wiedział czego chcesz, a co masz teraz. Zadasz sobie pytanie, jak bardzo Twoje aktualne życie, różni się od wymarzonego. Czy chcesz spędzić tak resztę swoich dni?

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip