Ta, którą myśli, że jest. Ta, którą w głębi duszy chce być.

Każdy z nas ma od czasu do czasu myśli, że mógłby być kimś innym. Myśli, że chciałby prowadzić nowe życie. Być może chcesz być gwiazdą rocka, a jesteś bankierem. Być może chcesz być bossem kartelu narkotykowego, a jesteś nauczycielem. Może po prostu chciałbyś być chudszy, ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Może jest to mała różnica, a może to pragnienie bycia totalnie innym człowiekiem. Czy taka wewnętrzna potrzeba jest ważna? Czy na pewno wiesz, co ona oznacza dla Ciebie? Czy nie należy się w to zagłębić, znaleźć to, na czym nam naprawdę nam zależy?

Filozofia na ten temat, pochodzi od Franka Kerna – guru internetowego marketingu. Chodzi o to, że nasze pragnienie innego życia, jest prawdziwą, płynącą z wewnątrz potrzebą. Tak naprawdę Ty i ja jesteśmy właśnie tą ukrytą, pożądaną osobowością. Prowadzimy życie, którego nie do końca chcemy, ze względu na wymogi społeczeństwa i decyzje, które podjęliśmy kierując się po trochu zdaniem innych, mając nadzieję, że mają rację, że pokierują nas właściwie. Kolejnym powodem, jest brak wiedzy. Jakiej?

Na temat, kim naprawdę chcemy zostać. Czy zależy nam na rzeczach i pieniądzach, które wyobrażamy sobie myśląc o innym, lepszym życiu? Absolutnie nie! Gwarantuję Ci, że rzeczy, domy, samochody, ubrania nigdy nie dadzą Ci szczęścia. Mając to wszystko nadal nie czułbyś się spełniony, nadal chciałbyś innego życia. Istnieje mnóstwo takich historii. Sam Frank Kern mówi, że gdy został bogaty, po tym jak opadły emocje i radość, gdy przyszło przyzwyczajenie, czuł się jak gówno. Nie miał już co ze sobą zrobić, gdy jeździł po ulicach swoim drogim autem, miał wrażenie, że każdy patrzy na niego z zazdrością i nienawiścią. O co więc chodzi w naszych pragnieniach?

Załóżmy że chcesz mieć, piękny, drogi, ekskluzywny samochód. Pomyśl teraz, czy to auta chcesz? Czy może emocji i przeżyć, które Ci da? Może chcesz wszystkich doświadczeń, których doświadczyłbyś mając taką furę? To nie samo auto da Ci spełnienie. To nie ono uczyni Ci cool. Chodzi o poczucie wyjątkowości, tajemniczości i wszystkiego innego co czułbyś, i doświadczyłbyś posiadając to auto. Najważniejsze jest abyś zrozumiał, że nie chcesz rzeczy, ale doświadczeń, przeżyć i emocji, które według Ciebie one Ci dostarczą. To sekret, aby zyskać spełnienie i poczucie własnej wartości.

Wierzymy, że konkretne przedmioty dadzą nam wszystko czego pragniemy. Dlatego kupujemy, konsumujemy. Wszelkie reklamy się na tym opierają. Chcesz być modny, a więc doceniany i wyjątkowy – kup dany ciuch. Chcesz cieszyć się szacunkiem i podziwem innych – kup piękne, drogie auto lub dom. Oczywiście, nie ma nic złego w zakupach i przedmiotach. Chodzi o powód, dla którego je nabywamy. Prawda jest taka, że możemy mieć wszystkie doświadczenia nie posiadając ani jednej z tych rzeczy. Możemy pomagać innym, być dobrym sąsiadem i mężem, a wtedy zaznamy upragnionego szacunku. Jeśli chcemy akceptacji i podziwu ludzi, należy najpierw zaakceptować siebie, i zaakceptować innych. Wielkie kłamstwo tkwi w tym, że przedmiot da Ci to, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz. Twoja prawdziwa osobowości, która chce żyć, rozwijać się, doświadczać i czuć, nie dba o rzeczy.

Dlatego nigdy nie znajdziemy ukojenia naszych pragnień kupując zegarki, ubrania, domy, sprzęt, auta. W momencie, gdy obudzisz się i zdasz sobie z tego sprawę, gdy zastanowisz się czego szczerze pragniesz, i kim tak naprawdę chcesz być, zaznasz spokoju i szczęścia. Poczujesz się spełniony. Dotkniesz wtedy swojego prawdziwego ja. Pamiętaj, że to druga wersja Ciebie, o której czasem rozmyślasz, jest prawdziwa. Reszta to manipulacja społeczeństwa. Postanów więc, że od teraz będziesz się z nią liczył. Zastanów się nad swoimi potrzebami i pragnieniami. Pomyśl czego Ty chcesz, czego Ty potrzebujesz. Zapomnij, że istnieją wymogi w stosunku do Ciebie. Zapomnij, że inni mają wpływ na Twoje życie. Szczerze zapytaj sam siebie, czego chcesz doświadczyć, co chcesz czuć, kim chcesz być?

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip