O tym, jak robienie rzeczy niewygodnych wpływa na nasze życia.

Każdy chyba człowiek ma w swojej naturze unikanie rzeczy niewygodnych. Tak to już jest, że dążymy do tego co sprawia nam przyjemność, a unikamy wszystkiego co przynosi cierpienie. Nie chodzi tu nawet o logiczne rozumienie przyjemności czy cierpienia. Chodzi o emocjonalne odczuwanie tych stanów.

Najciekawsze jest to, że to właśnie rzeczy trudne i nieprzyjemne kształtują nas najbardziej. Testują nasz charakter, wzmacniają osobowość, rozwijają nas. Zauważ, że nie ma wielkiego sukcesu bez wielkich wyzwań, czyli sytuacji trudnych, nieprzyjemnych. Cechą ludzi, którzy sukces osiągają, jest to, że nie unikają ich. Próbują mimo wszystko.

Jeśli będziesz unikał sytuacji niewygodnych, nie rozwiniesz się. Będziesz człowiekiem, który ucieka, który nie ma nic wartościowego do przekazania, który nikogo nie potrafi wesprzeć, ani nikomu pomóc. To właśnie ludzie, którzy mają za sobą trudne przejścia, którzy przeżyli trochę niewygodnych spraw, którzy wiedzą co znaczy bać się, stresować, nienawidzić i być znienawidzonym, mogą wesprzeć tych, którzy to właśnie przeżywają. Rozumieją przez co przechodzi dana osoba i wiedzą, co czeka na końcu nieprzyjemnych wydarzeń. Mają świadomość tego, że nic nie trwa wiecznie. Nawet cierpienie.

Jeśli przeżyłeś dużo, jeśli podjąłeś się dużej ilości wyzwań, wiesz dobrze, że nie jesteś jak wystraszone dziecko na myśl o tym, co los Ci przyniesie. Jesteś doświadczony, wiesz, że nie ma się czego bać. Skoro przetrwałeś wcześniejsze czasy, wiesz że jesteś twardszy, bardziej zaradny i odporny.

Jeśli w tym momencie jest coś w Twoim życiu, co jest ryzykowne. Co może być nieprzyjemne. Być może musisz podjąć decyzję, która może kogoś zniechęcić do Ciebie. Wahasz się czy podjąć się tego ze względu na brak wygody, to pomyśl o tym w perspektywie własnego rozwoju. Zastanów się czy warto zawsze unikać takich spraw. Bo kim się w końcu staniesz? Postanów sobie już teraz, że jeśli będziesz w niewygodnej sytuacji to wyciągniesz z niej i nauczysz się tak dużo, jak to tylko możliwe. Zaakceptuj, że uczyni Cię to jeszcze dojrzalszym, lepszym i mądrzejszym człowiekiem, w którym każdy znajdzie oparcie. Pamiętaj, że to co zrobisz dziś, zawsze i bezwzględnie ukształtuje Twoje jutro. Może więc warto wziąć oślizgłą żabę w swoje ręce i po prostu ją zjeść!

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip