Podaję na tacy łatwą wiedzę i szybkie, domowe ćwiczenia.

Jako, że sam osiągnąłem swoje cele związane z moim ciałem, z przyjemnością podzielę się wiedzą, która mi to ułatwiła. Nie jestem żadnym specem w tych sprawach, ale to czego się nauczyłem, było wystarczające dla mnie. Przeszukując różne kursy i poradniki natrafiłem na dwa szczególne, które szczerze mogę polecić każdemu.

Świetne kursy, instruktorzy i wiedza nie pomoże jeśli się nie zaangażujesz. Przeczytałem kiedyś, że około 10% ludzi dba o swoje ciało i uprawia sport. Reszta sądzi, że jest im to niepotrzebne lub najzwyczajniej nie chce im się. Pamiętam jak na jednym z seminariów Tony’ego Robbinsa, prowadzący poprosił ludzi z publiki, którzy ćwiczą przynajmniej 5 dni tygodniowo o wstanie. Następnie zasugerował, aby wszyscy się im przyjrzeli i zastanowili się, czy te osoby wyglądałyby tak, gdyby nie częste ćwiczenia. Odpowiedź to oczywiście: nie.

Chcę dziś polecić Ci dwa kanały na YouTube. Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Pierwszym z nich jest Mike Chang’s Six Pack Shortcuts. Jest tam cała masa przeróżnych zestawów ćwiczeń, które pozwolą osiągnąć Ci wybrany cel. Co ważniejsze znajdują się tam filmy zawierające świetną dawkę wiedzy dotyczącej chudnięcia i zyskiwania lepszego wyglądu. Polecam przejrzeć filmy (po tytułach) poszukując wiedzy i ćwiczeń, które Cię interesują. Ponieważ jest tam dużo nagrań, nie śpiesz się i nie próbuj ogarnąć wszystkiego naraz. Daj sobie czas.

Link: Mike Chang’s Six Pack Shortcuts

Ćwiczenia z powyższego kanału są przeznaczone bardziej dla mężczyzn. Przeciwnej płci mogę polecić kanał pokrewny – Insane Home Fat Loss. Pomimo, że znajduje się tam mnóstwo filmów z ćwiczeniami dla kobiet, faceci także znajdą coś dla siebie.

Link: Insane Home Fat Loss

Na koniec tylko dodam, że każda wiedza jest bezużyteczna jeśli nie wprowadzisz jej w życie. Na nic czytanie książek i na nic kształcenie się, jeśli to zostaje wyłącznie w Twojej głowie. Dopiero gdy działasz, nabiera sensu wszystko, co znasz z teorii. Pozdrawiam i powodzenia!

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip