Naukowy dowód na to, że właśnie tak jest! Z Tobą również!

Masz przed sobą dwa zdjęcia: gościa który właśnie wygrał loterię i kogoś, kto nie może chodzić. W której z tych dwóch sytuacji, chciałbyś się znaleźć? Jak myślisz, która z tych osób, będzie bardziej szczęśliwa po roku od wydarzenia? Okazuje się, że obydwie będą tak samo zadowolone z życia!

Niezależnie od tego co się dzieje, jeśli przydarzy nam się coś, co jest niezależne od naszego wyboru, to po pewnym czasie będziemy czuć się z tym dobrze. Nasz mózg znajdzie powody, aby spojrzeć na dane wydarzenie z lepszej strony.

Co się dzieje w sytuacji, gdy masz pełen wybór i cały czas możesz zmienić zdanie? Statystycznie mało kto będzie zadowolony ze swojej decyzji. Interesujące nieprawdaż?

Uważam, że w życiu zawsze wtedy, kiedy masz dokonać wyboru, powinieneś podjąć bardzo twardą decyzję. To znaczy decydujesz, że wybierając jedno i na zawsze rezygnujesz z drugiego, i nigdy, przenigdy nie zastanawiasz się: co by było gdyby?.

Dokonując decyzję, musisz postawić się przed faktem dokonanym i nie możesz dawać sobie możliwości ponownego wyboru. Nie! Przemyśl wszystko zanim go dokonasz, a potem postanów sobie, że nie będziesz wracał do tego w myślach. To chyba jedyny sposób, aby nie zwariować i pozostać szczęśliwym.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip