Dobrobytu za rogiem.

Czasy, kiedy oglądałem TV dawno minęły. Uważam, że w większości przypadków TV to strata czasu i powinna służyć wyłącznie świadomej przyjemności. Świadomej – to znaczy wiesz, że oglądasz TV, marnujesz swój czas i nic to nie wnosi do Twojego życia poza rozrywką. Jeśli jesteś tego świadom, to wszystko w porządku. Wielu ludzi ogląda TV godzinami. Wiadomości, które nigdy nie są obiektywne. Seriale, które stanowią sztuczną i wymyśloną projekcję życia. Wywiady i relacje, które dają wrażenie, że dowiadujesz się czegoś nowego.

W telewizji nie dowiesz się ilu milionerów jest w Polsce. Nie usłyszysz historii sukcesu, jakich dookoła jest pełno. Kiedy jadę przez miasto i widzę piękny dom, myślę sobie – tu mieszka milioner, a tu następny, i jeszcze jeden. Kiedy widzę nowoczesny biurowiec myślę kolejne firmy robiące duże pieniądze. W telewizji usłyszysz za to, że Polacy nie mają pieniędzy, są biedni, nie będzie emerytur. Nie usłyszysz natomiast informacji o tym, jak mógłbyś wykorzystać te kilka godzin poświęconych telewizji, na rozwijanie źródeł pieniędzy i tworzeniu swojej prywatnej emerytury.

Kiedy widzę młodą rodzinę spacerującą przez park, uśmiechnięte dzieci i kochające się małżeństwo myślę sobie, że świat jest piękny, ludzie którym zależy, są szczęśliwi i bogaci. W wiadomościach usłyszę niepokojące wieści z kraju i świata, o tym jaki zaniepokojony powinienem być, jak żyją inni, a nawet jaką opinię powinienem mieć. Nikt mi nie powie, że jestem w stanie osiągnąć prawdziwe bogactwo, na które składają się nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim szlachetne cechy charakteru.

W telewizji nie dowiesz się jakie korzyści niesie ze sobą czytanie książek. Niby każdy o tym wie, ale w telewizji zostanie pokazany dramatyczny los ludzi pokrzywdzonych, albo życiorys celebrytów. Nie zostanie niestety pokazany dramatyczny los przeciętnego Polaka, który prowadzi niezadowalające życie spędzając godziny przed telewizorem.

Jeśli lubisz TV i jesteś zadowolony z tego jak wygląda Twoja codzienność, to błagam – nie zmieniaj nic i rób tak dalej. Jeśli kochasz relaksować się przed telewizorem – doskonale. Ja sam spędzam około godziny dziennie na oglądaniu ulubionych serialów ze swoją narzeczoną. Myślę, że skoro czytasz ten artykuł należysz do grupy ludzi, którzy rozumieją jak cichym zabójcą jest TV.

W tym artykule chciałem podkreślić jak bogate jest życie, jak wielu milionerów nas otacza, jak wiele okazji spotykasz każdego dnia i jak wiele z nich możesz wykorzystać. Zwykli ludzie ciągle odnoszą swoje prywatne sukcesy, realizują cele i marzenia. Bardzo mi zależy, aby jak najwięcej ludzi to zrozumiało – życie nie jest zwykłe i szare. Może być piękną i niezwykłą podróżą, a Ty masz władzę nad swoim losem.

Zaakceptuj czego nie możesz zmienić. Zmień czego nie możesz zaakceptować.

Mnóstwo ludzi przed Tobą odnosiło sukcesy osobiste i finansowe. Robią to teraz i będą robić to po Tobie. Niezależnie od kryzysów, koniunktury, tego co mówią specjaliści w TV czy kraju w którym żyją.

Zmiana wymaga energii i czasu, a telewizja jest złodziejem tego drugiego. Gorąco zachęcam Cię do wyrażenia w komentarzu własnej opinii. Jakie jest Twoje zdanie na temat TV?

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip