Jakiś czas temu dostałem w prezencie od Pawła Nazaruka jego książkę pt. Inwestycyjne Przebudzenie. Opisał w niej całą prawdę o pieniądzach, ludziach bogatych oraz inwestycjach. W najbliższym cyklu artykułów uchylę rąbka tajemnicy. Przeczytasz co o życiu i pieniądzach mówi finansowy mędrzec.

Tytuł książki dokładnie opisuje jej treść. Książka jest o inwestowaniu oraz o przebudzeniu, choć powiedziałbym, że dokładniej skupia się na tym drugim. Przebudzenie? A co to ma do inwestowania? Wszystko!

W książce opisana jest prawdziwa historia wzlotów i upadków Pawła oraz jego mentora – Piotra. Ten drugi jest osobą o niezwykłej inteligencji finansowej. To człowiek, który przeżył tyle, że ma ogromny bagaż doświadczeń. Jego wiedza zawarta w książce, powinna być nauczana w szkołach, już od najmłodszych lat. Tymczasem ludzi się mami i wmawia zupełnie nieprawdziwe informacje. Dlaczego? Bo nieszczęśliwych i biednych łatwo kontrolować.

Sam przeczytałem już sporo książek o pieniądzach oraz inteligencji finansowej. Byłem przekonany, że książka Pawła mnie niczym specjalnie nie zaskoczy i zostałem miło zaskoczony. Jego dzieło to kawał porządnej roboty, a Tobie Drogi Czytelniku, uchylę rąbka tajemnicy. Będzie trochę o pieniądzach i trochę o życiu. Gotów?

Krótkie lekcje w postaci cyklu

Nadciąga dłuższy cykl krótszych artykułów. Każdą lekcję chcę opublikować jako oddzielny post. Chcę żeby było krótko i merytorycznie. Nie chcę upychać wszystkiego w jeden, długi tekst, z którego zapomnisz 90% tego co przeczytałeś.

Kontempluj więc tę cenną mądrość powoli, zastanawiając się nad tym, jak odnieść ją do swojego konkretnego przypadku. Pierwsza lekcja już się pojawiła. Link poniżej.

Lekcja 1: aby zarządzać pieniędzmi, musisz zarządzać emocjami

Jeśli uważasz, że lekcje są ważne i chcesz przyczynić się do rozwoju społeczeństwa, pomóż mi dotrzeć z tym postem do jak najszerszej publiczności. W ten sposób nie tylko docenisz mój blog, ale być może wywołasz zmianę w myśleniu innych. Wierzę, że im więcej szczęśliwych, bogatych i dobrych ludzi, tym będzie nam łatwiej być szczęśliwym, bogatym i dobrym. Dziel się tym cyklem artykułów gdzie/jak tylko możesz. :)

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip