Jak wiesz, 15.08 w Poznaniu, odbył się bardzo ciekawy i wartościowy event, który zorganizował Paweł Nazaruk. Jak było? Co się działo? Czego się nauczyłem?

Zanim zacznę opisywać jak było, muszę podzielić się z Tobą niezbyt przyjemną anegdotą. Do Poznania pojechałem wraz z narzeczoną pociągiem Intercity. W trakcie jazdy wszyscy poczuliśmy zapach spalenizny. Po jakimś czasie zobaczyliśmy dym za oknem, aż wreszcie pociąg zatrzymał się. Czyżby napad :D? Nie! Mechanizm hamujący pociągu w jednym z wagonów się spalił. Prawdopodobnie klocki hamulcowe…

Witamy w Poznaniu!

Ludzie na evencie byli genialni. Wszyscy uśmiechnięci i otwarci. Nawet ja – osoba ekstremalnie introwertyczna, czułem się tam bardzo dobrze i swobodnie. Dodam tylko, że nie znaliśmy tam nikogo oprócz Pawła.

O 12:00 rozpoczęło się otwarcie imprezy oraz przemówienie Pawła. Napiszę na jego temat tylko jedną rzecz – gość na filmikach jest świetny, ale na żywo jest dużo lepszy :). Całe jego przemówienie było wymieszane z mini-warsztatami. Wszystko było tak skonstruowane, żeby robić ćwiczenia tylko z osobami nieznajomymi. Z tego powodu, było niemożliwe nie poznać wszystkich.

Ćwiczenie pierwsze: wypisz swoje 3 palące pragnienia. Ćwiczenie drugie: napisz dlaczego Twoje pragnienia są niemożliwe do osiągnięcia lub co jest największą przeszkodą w ich realizacji. Ćwiczenie trzecie: napisz i opowiedz dlaczego te przeszkody są do pokonania.

Po przemówieniu nadszedł czas na gry i zabawy, po zakończeniu których wszyscy byli mokrzy. Zabawy były drużynowe i polegały na przeciąganiu liny, rzucaniu balonami z wodą, wyścigach w worku… Dzień był więc intensywny.

Na evencie przemawiał również Pan Wojciech Dąbrowski, który odwiedził 238 państw i terytoriów zależnych świata, nigdy nie korzystając ze wsparcia finansowego jakichkolwiek instytucji. W latach 1989-2015 odbył dwanaście samotnych podróży dookoła świata. Opowiadał o realizacji marzeń, a jak widać jest od tego specjalistą. Ma niemal 70 lat i ciągle podróżuje po najdziwniejszych zakątkach świata!

Niestety nie mogliśmy uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, które przygotował Paweł wraz ze swoim zespołem, ponieważ tego samego dnia wróciliśmy. Podczas gdy już nas nie było, odbyły się inne przemówienia/warsztaty oraz wszyscy imprezowali całą noc. Wiele można pisać, ale lepiej obejrzeć wideo.

2 najważniejsze lekcje

Bycie z ludźmi różni się od czytania książek. Są emocje, widzisz pewne rzeczy na własne oczy. Widzisz, że to o czym czytasz i mówisz jest dla wielu ludzi codziennością. Poznałem gościa, który przepracował ostatnie miesiące na Alasce, faceta który spędził 8 miesięcy podróżując po Azji, Marka Barańskiego – multimilionera, Wojciecha Dąbrowskiego oraz wiele innych niesamowitych ludzi. Ze wszystkimi miałem możliwość osobistego kontaktu i rozmowy.

Spotkanie tak ciekawych osób na tak niewielkiej powierzchni, zaowocowało tym, że wziąłem sobie do serca szczególnie 2 rzeczy.

Lekcja 1: Ludzie z natury chcą pomagać.

Świetnymi przykładami są Paweł i pan Wojciech. Obaj starają się realizować swoje marzenia z uporem szaleńca. Obaj doświadczyli niespodziewanej pomocy ze strony nawet obcych osób. Wniosek z tego taki, że jeśli Ci na czymś bardzo zależy i starasz się to osiągnąć w każdy możliwy sposób, to ludzie to dostrzegą i większość Ci pomoże. Ludzie chcą pomagać, a szczególnie Twoi bliscy. Musisz umieć prosić o pomoc i musisz umieć ją otrzymywać.

Lekcja 2: Nigdy nie rezygnuj z marzeń.

Ta lekcja wiąże się z powyższą. Pan Wojciech opowiadał dużo na temat tego jak musiał odkładać swoje podróże, aż zgromadzi wystarczającą ilość pieniędzy, aż powstaną połączenia lotnicze (do niektórych miejsc na ziemi nie dało się zawsze dotrzeć), aż komunistyczne państwo pozwoli mu na wyjazd, itp. Zanim zrealizował marzenie o okrążeniu świata, minęło kilkadziesiąt lat! Co radzi? Jeśli musisz, odłóż marzenie o miesiąc, rok lub dłużej, ale niech ciągle będzie z tyłu Twojej głowy. Nie rezygnuj z niego. Nie racjonalizuj, że może nie warto lub że nie jest to realistyczne.

Nie rezygnuj. Proszę.

Na koniec wrzucam kilka zdjęć.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip