Sprawdź czy Twoje nawyki sprzyjają bogactwu.

Jakiś czas temu w serwisie enterpreneur.com opublikowano bardzo ciekawy artykuł. Opierał się on o badaniach Thomasa Corley’a, który poświęcił 5 lat swojego życia na studiowaniu ludzi biednych oraz bogatych. Wyniki okazały się bardzo ciekawe. Okazuje się, że ludzie bogaci oraz biedni, żyją według wykluczających się przekonań oraz nawyków.

Thomasa Corley do ludzi bogatych zaliczył tych, których dochód roczny wynosił przynajmniej $160 000, a wartość ich płynnego majątku przekraczała 3.2 miliona dolarów. Biednych zdefiniował jako ludzi z dochodem rocznym mniejszym niż $35 000 z płynnym majątkiem poniżej $5000. Na podstawie swoich badań stworzył listę nawyków ludzi bogatych oraz biednych. Każda bogata osoba ma powyżej 50% pożądanych cech.

Dzięki temu można sprawdzić samego siebie – czy w Twoim życiu przeważają nawyki bogatych?. Czy jest to miarodajny test? Tak, ale tylko jeśli chcesz się dowiedzieć w którym kierunku zmierzasz – finansowych sukcesów, czy porażek. Nie dowiesz się z niego, czy kiedyś zostaniesz milionerem. Poznasz natomiast swoje słabości, które Cię ograniczają oraz mocne strony, które działają na Twoją korzyść.

Za chwilę przeczytasz zdania, z którymi zgodziła się ponad połowa badanych należących do grupy bogatych, a jednocześnie którym zaprzeczyła znaczna większość biednych. UWAGA – to nie oznacza, że każdy bogaty, albo każdy biedny zawsze odpowiedziałby tak samo. To oznacza tylko, że na każde zdanie, większość bogatych powiedziała TAK, a większość biednych NIE.

9 nawyków bogatych i biednych

Skupiam się na swoich celach każdego dnia.

Codziennie dbam o wykreślanie pozycji ze swojej listy rzeczy do zrobienia.

Oglądam TV nie więcej niż godzinę dziennie.

Kocham czytać, zwłaszcza te pozycje, z których mogę się czegoś nauczyć.

Słucham audiobooki w podróży.

Robię więcej niż jest to ode mnie wymagane.

Nie biorę udziału w loteriach.

Codziennie dbam o swoje ciało.

Dbam o piękny uśmiech każdego dnia.

Za pewne część powyższych zdań możesz powiedzieć o sobie, a może nawet wszystkie. Jeśli tak, to myślę, że jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Zastanów się teraz nad swoimi znajomymi oraz ludźmi z otoczenia. Jakie cechy mają Ci, którzy często odnoszą sukcesy? Których podziwiasz? A jakimi nawykami kierują się ludzie, którzy wiecznie narzekają, nie lubią i zazdroszczą tym, którzy mają więcej i lepiej?

Myślę, że najważniejszą cechą z wymienionych jest ciągłe rozwijanie się oraz konsekwentne podążanie w wyznaczonym kierunku.

Oryginalną publikację ze szczegółowymi informacjami znajdziesz tutaj: http://www.entrepreneur.com/article/235228.

Jeśli podobał Ci się artykuł to zachęcam do komentowania i dzielenia się nim ze znajomymi.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip