Niesamowita historia drzewa bambusowego.

Z historii wynika, jak sama Matka Natura chce przekazać nam życiową naukę. Wystarczy być tylko uważnym obserwatorem.

Co jeśli chciałbyś wyhodować chiński bambus? Najpierw musisz wziąć malutkie ziarenko. Zakopujesz je w ziemi. Podlewasz i nawozisz odpowiednio przez pierwszy miesiąc. Drugi miesiąc. Pół roku. Rok i nic! Nie zobaczysz żadnych efektów!

Przez cały drugi rok robisz konsekwentnie to samo. Nawozisz nasionko, podlewasz je. Nadal nic!

Przychodzi kolejny – trzeci rok. Nawozisz i podlewasz nasionko. Wciąż nic nie ujrzysz! Jak bardzo jesteś zniechęcony?

Jeśli się jeszcze nie poddałeś, kontynuujesz opiekę nad nasionkiem przez cały czwarty rok.

Piątego roku ciągle podlewasz i nawozisz nasionko, i wtedy – w trakcie trwania piątego roku – nasiono kiełkuje i w ciągu sześciu tygodni, bambus osiąga wielkość prawie 28 metrów! Przez całe pięć lat drzewko zapuszczało korzenie, przygotowywało się do tego, aby tak szybko i potężnie wzrosnąć.

Nie sądzisz, że w życiu bardzo często bywa podobnie? Nie wystarczy, że będziesz coś robił i wkładał w to całą swoją energię. Ty musisz wierzyć, że w końcu zaczniesz zbierać owoce swoich czynów i być konsekwentny. Co jest tym czynnikiem, który daje Ci siłę, aby przez pięć lat zajmować się czymś i nie widzieć efektów? Czy nie jest to wiara? Wiara w to, że sukces jest po prostu nieunikniony. Dlatego bądź twardy i konsekwentny.

Nie poddaj się. Jeśli się zainteresujesz, to znajdziesz mnóstwo historii ludzi, którzy odnieśli sukces podobnie jak bambus z naszej historii. Przykładem może być tutaj Thomas Edison lub pułkownik Sanders.

Bądź konsekwentny, mądry, wierz mocno i nigdy się nie poddaj, a czeka Cię wielka, i zasłużona nagroda. Powodzenia!

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip