O tym, jak współczesne seriale, masowo promują jednostki wybitne i inteligentne.

Czy także zauważyłeś coraz większą liczbę amerykańskich seriali, gdzie jeden z głównych bohaterów cechuje się ponadprzeciętnymi zdolnościami umysłowymi? Ja zauważyłem.

W serialach takich jak: Dr House, Mentalista, Demony da Vinci, Suits, Hannibal, Elementary, Dexter, Prison Break i wielu innych, główny bohater jest po pierwsze bardzo inteligentny, po drugie najlepszy w swoim fachu. Czasy gdzie promowano bardziej pierwotne cechy człowieka, jak np. siłę fizyczną, dobiegają końca. To skutek współczesnego wieku, który jest wiekiem informacji i technologii. Nie liczy się nic tak bardzo jak wspomniana informacja, oraz zdolność odnalezienia się w coraz bardziej skomplikowanym świecie.

Super bohater godzien naśladowania w XXI wieku, nie jest już uzdolniony w super moce (nie chodzi o bajki dla dzieci), jest za to zwykłym człowiekiem. Takim jak Ty i ja. Jest piekielnie inteligentny. Posiada cechy lidera i stalową osobowość, która jest nie do pokonania. Zawsze ma swoje zdanie, jest cholernie pewnym siebie indywidualistą, który nie zamierza być nikomu, ani niczemu podporządkowany. W swoim otoczeniu i środowisku jest mistrzem sytuacji.

Taka właśnie postać, jest kreowana przez współczesne media. Każdy z nas chciałby mieć przynajmniej część tych zalet. Och, o ile łatwiej by się nam żyło! Nie bez powodu, to jest w tych czasach na topie.

Oczywiście, gdzieś pod płaszczykiem doskonałości i nieprzeciętności kryją się problemy osobiste bohatera. Jakiś jego mroczny pasażer. Coś z czym nie radzi sobie. I to właśnie jest ta cecha, która powoduje, że nie odróżnia się on tak bardzo od nas. Widzimy, że skoro taki gość ma problemy, to jest taki jak Ty, czy ja. Jest jednym z nas, a co najważniejsze jego super moce są całkowicie dla nas osiągalne. Są to cechy ludzkie.

Jeśli wierzysz, że możesz nauczyć się i rozwinąć w sobie każdą umiejętność – masz racje. Jeśli nie wierzysz w to – także masz rację. To czy staniesz się bohaterem dla innych i siebie w swoim własnym życiu, i otoczeniu, to wyłącznie Twój wybór.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip