Co odróżnia mistrzów od pozostałych?

Nie trzeba być fanem sportu żeby wiedzieć jakim zaszczytem jest bycie na podium. Pierwsze miejsce to złoty medal, zapisanie się na kartach historii jako mistrz, chwała i sława. Drugie i trzecie miejsce to także medale oraz sława i podziw. Co dostajesz gdy zajmujesz czwarte miejsce? Nic! Zupełnie nic. Pozostaje Ci wyłącznie wspomnienie, że walczyłeś z najlepszymi.

Czy Twoje umiejętności aż tak odstawały od umiejętności zwycięzców? Nie, na tym poziomie wszyscy są doskonale wytrenowani. Coś jednak przesądziło o tym, że ty – człowiek z wielkimi umiejętnościami nie dostałeś nic, podczas gdy Ci, którzy byli tylko troszeczkę lepsi wygrali wszystko co było do wygrania?

Nie trzeba nikomu mówić, że życie nie jest sprawiedliwe. Nie jest uczciwe i adekwatne. Czy jeśli jesteś kiepski w swojej pracy dostajesz kiepską pensję? Absolutnie nie – jesteś zwolniony i nie masz pracy. Świat w XXI wieku jest zbyt konkurencyjny, żeby ktokolwiek mógł być kiepski. Jeśli jesteś kiepskim rodzicem, Twoje dzieci lądują w więzieniu. Jeśli jesteś kiepski w związku – nie masz związku!

Co gdy jesteś w czymś dobry? Czy ludzie, którzy są dobrzy dostają dobre wynagrodzenie? Niestety nie. W dzisiejszych czasach, jeśli jesteś w czymś dobry, dostajesz kiepskie (średnie) wynagrodzenie, które w żaden sposób nie przekłada się na Twoje umiejętności.

Podobnie gdy jesteś świetny. Jeśli jesteś w czymś doskonały dostajesz dobre wynagrodzenie. To moment, w którym wielu ludzi doznaje rozczarowania. Pracują ciężko, starają się, należą do elity, a mimo to dostają porostu dobre wynagrodzenie. Fakt, doświadczają i zyskują oni więcej niż inni, ale czy to naprawdę wszystko? Czy nie powinni zyskać więcej? W końcu należą do najlepszych!

Czego wielu z nich nie wie, to fakt, że wszystkie nagrody jakie może dać im życie, wszystko o czym marzą jest bardzo blisko miejsca, w którym się znajdują. Wyobraź sobie, że na poziomie Twoich stóp są kiepscy ludzie, na poziomie Twojego pasa są dobrzy ludzie, a na poziomie Twojej głowy są doskonali ludzie. Tylko niewielu osiąga poziom dosłownie 1.5 cm nad Twoją głową. Ludzie na takim poziomie są wybitni – to właśnie im życie daje wszelkie nagrody jakie może dać, to oni są pamiętani i podziwiani przez wszystkich. Ludzie wybitni. Najciekawsze jest to, że tak niewiele odróżnia ich od tych którzy są doskonali.

Żeby być wybitnym nie wystarczy ciężka praca, nie wystarczy zaangażowanie i dawanie wszystkiego z siebie. Tym przecież charakteryzuje się wielu, to cecha również tych, którym nie udało się stanąć na podium. Ludzie wybitni mają wybitną psychikę. Ten poziom osiąga się sercem i psychiką.

Skoro tak niewiele dzieli ludzi, którzy są w czymś świetnych od wybitnych, to czemu nie otrzymują od życia tych wszystkich nagród? Czemu nie wygrywają na tak wielką skalę? Ponieważ tylko wybitni podnoszą poprzeczkę dla całej ludzkości. To oni biją rekordy, to oni robią rzeczy, których nie zrobił nikt wcześniej. To oni pokazują co jest możliwe!

Nie chodzi mi tylko o sportowców! Chodzi o tych ludzi, którzy pokazali całemu światu, że co się da zrobić. Mam również na myśli takie postacie jak Jan Paweł II, Matka Teresa, Steve Jobs. Pokazali wszystko co jest możliwe, podnieśli poprzeczkę w taki sposób, że nie ma już żadnej istoty na świecie, która stwierdzi, że to nie jest możliwe.

Jeśli jesteś wybitny dostajesz nieproporcjonalne nagrody od życia. Jeśli jesteś w czymś doskonały nie poddawaj się! Od wielkości dzieli Cię tylko troszkę! Ale pamiętaj, że to nie kwestia cięższego treningu czy większego nakładu pracy. To kwestia psychiki i serca. To kwestia ustanowienia swoich własnych standardów wyżej niż wszyscy inni, to kwestia ciągłego podnoszenia swojej osobistej poprzeczki jeszcze wyżej.

Owszem możesz uważać, że zwycięzcy są wyjątkowi więc Ciebie to nie dotyczy. Ja uważam, że w każdym z nas jest wybitność. Nie musisz być atletą ani filantropem. Może w Twoim życiu ważne są dzieci, więc bądź wybitny w ich wychowywaniu! Nie musisz być rekinem finansowym ani gwiazdą rocka, może marzysz o byciu wybitnym fizykiem. Zostań nim! Teraz wiesz co odróżnia tych, którym wiesza się złote medale na szyi od pozostałych. Uczyń swoje życie wyjątkowym. Spraw, że będziesz wybitny w tym co kochasz. Inwestuj w siebie i żyj z pasją! Powodzenia!

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip