Źródło: Napoleon Hill

Napoleon Hill był prekursorem jeśli chodzi o filozofię sukcesu. Zasłynął na całym świecie ze swojej książki Think and Grow Rich (Myśl i bogać się). Swoje życie poświęcił pracy nad zrozumieniem jak nasza psychika i przekonania wpływają na sukces, który osiągamy lub porażki, które ponosimy. Jak podaje Wikipedia jego słynne motto brzmi:

Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać.

Większość ludzi pragnie się wzbogacić, ale nie wszyscy rozumieją, że bogactwo nie składa się jedynie z materialnych rzeczy, które można kupić za pieniądze. Większość nie wie, z czego tak naprawdę wynika prawdziwie bogate życie. Oto 12 niezbyt oczywistych zasad, które wg. Hilla czynią człowieka bogatym:

 1. Pozytywne nastawienie.
 2. Zdrowie psychiczne.
 3. Zdrowe relacje międzyludzkie, cechujące się harmonią.
 4. Wolność od strachu.
 5. Nadzieja przyszłych osiągnięć.
 6. Życie w wierze.
 7. Chęć dzielenia się z innymi.
 8. Posiadanie ukochanej osoby.
 9. Otwarty umysł na wszystko i wszystkich.
 10. Twarda samodyscyplina.
 11. Mądrość i zrozumienie innych ludzi.
 12. Finansowe bezpieczeństwo.

Hill często podkreślał fakt, iż pieniądze znajdują się na samym końcu listy rzeczy, które czynią człowieka naprawdę bogatym.

Napisz w komentarzu swoją listę, albo zmodyfikowaną przez Ciebie listę Napoleona. Nie musi się wcale składać z 12 elementów. Być może czegoś brakuje Ci w powyższej liście? Jeśli tak, podziel się tym.

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip