Dowiedz się dlaczego dobry sposób na sukces w biznesie, to być w biznesie.

Jakże dziecinnie prosta zasada – żeby odnieść sukces w biznesie, wystarczy być w biznesie. Niektórym wyda się ona trywialna, bezużyteczna lub niejasna. Za chwilę wszelkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane, a Ty dowiesz się o czym faktycznie mówi powyższa reguła.

Grafika znajdująca się na górze posta, reprezentuje drogę do sukcesu przykładowego przedsiębiorcy, który rozpoczyna biznes. Na początku ma on pomysł. Chce sprzedawać turkusowe kropki. Czuje się pełen pasji w stosunku do tego. Spisuje więc swój biznes plan. Postanawia sobie, że stworzy najlepszą firmę, która zajmuje się sprzedażą turkusowych kropek i zaczyna działać. Rzeczywistość okazuje się mało przyjazna. Nasz przedsiębiorca jak i jego działalność, krótko mówiąc, jest do kitu. To rozczarowujące.

Największy błąd, jaki popełniłaby większość ludzi w tym momencie, to poddanie się. Dlaczego? Jeśli poddadzą się, to nigdy nie poznają, że istnieje coś takiego jak bladozielony kwadrat. Właśnie to spotyka naszego przedsiębiorcę. Był na skraju przegranej. Próbując znaleźć sposób jak przetrwać i sprzedać więcej kropek, odkrył coś takiego jak kwadrat. Postanawia więc, że zacznie je sprzedawać i swoje działania przystosowuje do nowej sytuacji. Teraz sprawy zaczynają układać się trochę lepiej, mimo że nadal nie jest tak, jak spodziewał się tego na początku.

Mija trochę czasu i nasz wytrwały przedsiębiorca ciągle pracuje nad poprawą sprzedaży. Dowiaduje się, że warto zainteresować się trapezami. Akurat pojawia się okazja. Wprowadza więc ideę w życie i zaczyna zarabiać już przyzwoite pieniądze. Cały czas pracując i będąc w swoim biznesie – odkrywa niebieskie sześciany, a potem złote walce, które ostatecznie doprowadzają go do bogactwa.

Pewnie często słyszałeś radę żeby nigdy, przenigdy się nie poddawać jeśli chcesz coś osiągnąć. Teraz już wiesz dlaczego. Warto napierać i robić wszystko, aby utrzymać się w grze. Spowoduje to, że napotkasz ludzi, pomysły i informacje, które nigdy by do Ciebie nie dotarły, gdybyś nie był ciągle w biznesie i nie natrafił na trudną sytuację. Tam gdzie jest rozwiązanie problemu, tam pojawia się zysk.

Wiedza, czytanie książek, rozmawianie, rozmyślanie lub odkładanie na później biznesu w żadnym wypadku nie pozwoli Ci na poznanie kwadratów, trapezów i ostatecznie walców, które krok po kroku będą budować Ciebie jako przedsiębiorcę, jak również Twój biznes. To właśnie sama podróż da Ci okazję, aby dowiedzieć się pewnych rzeczy, a często jest to jedyny sposób, na ich poznanie.

Ta drobna, dziecinnie prosta historyjka, którą właśnie przeczytałeś jest zmodyfikowaną teorią zielonych kropek Trenta Dyrsmida. Z kolei do jej powstania przyczynił się Bryan Tracy, który powtarza, że właśnie sam fakt ciągłego bycia w biznesie, jest najlepszą droga do sukcesu.

Nie przegap żadnego posta

Otrzymuj powiadomienie o nowym poście prosto na Twój adres e-mail i uzyskaj dostęp do dodatkowych materiałów – tylko dla czytelników newslettera.

Wczytywanie...

Chętnie poznam Twoją opinię – skomentuj tego posta na portalach społecznościowych. Nie zapomnij mnie otagować, jeśli chcesz mieć pewność, że zobaczę Twój komentarz.

Polub Brieftip